3. 2. 2019,
11.02

5 let, 2 meseca

Thermometer Blue 0,25

HK ECE Celje HDK Maribor HK Triglav Kranj HKMK Bled HK Slavia Junior liga IHL državno prvenstvo HK Olimpija HDD Jesenice

Nedelja, 3. 2. 2019, 11.02

Državno prvenstvo in liga IHL med 28. januarjem in 2. februarjem

Založani so teden končali z novo visoko zmago, Celjani izgubili

HDD Jesenice HK Slavija Junior polfinale pokal slovenije | Založani so po sredini zmagi s 7:1 nad Celjem v soboto s 6:1 premagali še zdesetkano drugo ekipo Medveščaka. | Foto Urban Meglič/Sportida

Založani so po sredini zmagi s 7:1 nad Celjem v soboto s 6:1 premagali še zdesetkano drugo ekipo Medveščaka.

Hokejisti HK Slavija Junior so po ponedeljkovem porazu v državnem prvenstvu proti prvaku z Jesenic (0:3) odigrali dve tekmi lige IHL in na obeh visoko zmagali. Sredi tedna so s 7:1 odpravili Celjane, v soboto pa doma še s 6:1 drugo ekipo Medveščaka, ki je imela v Zalogu precej kratko klop. V soboto so bili na delu tudi člani HK ECE Celje in pri KHL Zagreb izgubili s 5:7.

Finalista državnega prvenstva zadnjih let sta v ponedeljek odigrala predzadnjo tekmo rednega dela domačega tekmovanja, v katerem si je HK SŽ Olimpija zagotovil prvo mesto. Ljubljančani, priložnost so dobili številni mlajši hokejisti, so tesno, s 3:2 zmagali pri HKMK Bled, ki ga vodi Toni Tišlar, v zmajevem gnezdu pa igra njegov sin Patrik. Aktualni prvaki HDD Sij Acroni Jesenice so s 3:0 slavili pri HK Slavija Junior.

Clarke Saunders HK SŽ Olimpija HDD Jesenice
Sportal Prva vratarska violina Jesenic na okrevanju

Blejci so na domačem ledu proti Olimpiji, ki je igrala brez nosilcev igre, povedli v 6. minuti, a so Ljubljančani hitro izenačili in pred prvim odmorom povedli. V drugi tretjini so gostitelji izenačili, v 37. minuti je nato Aljaž Chvatal zadel za novo vodstvo zmajev (3:2). Njegov zadetek se je izkazal za zmagovitega.

Lažje so zmago nad Slavijo dosegli Jeseničani, ki so na prvem medsebojnem srečanju zmagali šele po kazenskih strelih. Tokrat so z zadetki Gašperja Glaviča, Mihe Pesjaka in Nika Pema slavili s 3:0, Urban Avsenik je ohranil mrežo nedotaknjeno. prvi vratar železarjev Clarke Saunders bo zaradi poškodbe odsoten nekaj tednov.

Založani in Kranjčani do visokih zmag

Hokejisti HK Triglav Kranj so v sredo v sklopu lige IHL s 6:0 slavili v gosteh pri KHL Zagreb. Uroš Plavc je zaklenil svoja vrata, Anže Terlikar, Miha Ahačič in Žan Zupan so zadeli po dvakrat. Slovenski obračun med HK ECE Celje in HK Slavija Junior se je končal z zanesljivo gostujočo zmago Založanov s 7:1. Tri zadetke je k zmagi prispeval Enes Gorše.