HK Olimpija HDD Jesenice Alpska liga

Četrtek, 24. 1. 2019, 21.29

Alpska liga, 24. januar

Olimpija po novi zmagi tik pod vrh

HK Olimpija KAC II Alpska liga | Olimpija je s 6:3 premagala drugo ekipo Celovca. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Olimpija je s 6:3 premagala drugo ekipo Celovca.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so nadaljevali v zmagovitem ritmu. Po dveh gostujočih zmagah so v Tivoliju s 6:3 ugnali drugo ekipo Celovca, ki je sicer pri dnu lestvice, a je v zadnjih tednih že znala greniti življenje. Zmaji so po novih treh točkah prehiteli podprvaka Ritten in so zdaj drugi.

Marcel Rodman Olimpija Jesenice
Sportal Pri lanskem udarnem adutu pogreša samozavest in upa, da se vrne v formo

Zeleno-beli tabor je po dveh gostujočih zmagah v četrtek na domačem ledu ulovil tretjo zaporedno zmago in vknjižil pomembne točke v boju za najboljšo četverico, ki si zagotovi neposredno napredovanje v četrtfinale.

Ljubljančani so v Tivoliju povedli v 8. minuti, ko je ob številčni prednosti zadel Aleš Kranjc, a vodstvo ni trajalo prav dolgo. Druga ekipa Celovca je izenačila po manj kot pol minute. Dobre tri minute pred koncem prve tretjine je Žan Jezovšek zadel za novo vodstvo Olimpije, a tudi tega se gostitelji niso veselili dolgo. Žan Us je po 14 sekundah klonil drugič in gledalci so na semaforju videli novo izenačenje (2:2). Gregor Koblar je v 19. minuti poskrbel, da so zmaji na prvi odmor odšli s prednostjo (3:2).

To je v začetku drugega dela na +2 zvišal David Planko. Gostje so se v 32. minuti približali (3:4), a je Olimpija kmalu spet ušla. Na 5:3 je najprej zvišal Aleš Mušič, končnih 6:3 pa je postavil povratnik po poškodbi Žiga Svete, ki se je po nekajtedenski odsotnosti vrnil na sobotni tekmi v Kitzbuhlu.

Olimpijo, skočila je na drugo mesto (ima tri točke, a tudi tekmo več od Rittna), nov preizkus v Alpski ligi čaka naslednji četrtek, ko se bo v Tivoliju oglasila Cortina.

Jeseničani bodo na delu v soboto, ko bodo ob 18. uri gostili Zell am See.