8 let, 3 mesece

HDD Olimpija liga EBEL

Petek, 3. 1. 2014, 21.49

"Buldogi" v zadnji tretjini nadvladali "zmaje"

Hokejisti Olimpije so doživeli še peti zaporedni poraz. V Tivoliju so jih v zadnji tretjini strli gostje iz Dornbirna, ki so se domov vrnili z zmago s 5:3.

Ljubljančani so na zadnjem obračunu rednega dela v domači dvorani, zadnji dve ''domači'' tekmi bodo namreč odigrali 10. in 12. januarja v Sarajevu, pozdravili nasprotnike s Predarlške, s katerimi so se v tej sezoni pred petkovim srečanjem pomerili dvakrat in dvakrat izgubili.

Tokrat je domači strateg Ivo Jan, ki bo na kaznovanega branilca Nicka Rossa čakal še šest tekem, med vratnici postavil Aleša Silo. Ljubljančan v prvih minutah ni imel prav veliko dela, prav nasprotno pa je bilo na drugi strani, kjer se je Adam Dennis ogrel že takoj na uvodu. Drugi za drugim so ga dodobra ogrozili Gal Koren, Ken Ograjenšek, Matej Hočevar in še Eric Pance, ki je poskušal iz protinapada, a se čuvaj mreže Dornbirna ni dal. Gostje so prvič resno zapretili šele v sedmi minuti, a je bil Sila na mestu, prav tako ob strelu Nicolasa Petrika nekaj trenutkov zatem. Maloštevilno občinstvo so domači oklepniki ogreli v 17. minuti, ko so imeli na tekmi prvič igralca več, a je ''buldoge'' pred zadetkom rešil okvir vrat. V glavni vlogi ob ''power-playu'' se je znašel Žiga Pešut, ki si je priigral dve lepi priložnosti, a ju ni kronal z zadetkom. So pa le 17 sekund potrebovali gostje, da so izkoristili izključitev Pascala Morencyja in po eni od redkih priložnosti v prvem delu tekme premagali Silo. Jonathan D`Aversa je bil tisti, ki je s strelom med nogama ljubljanskega vratarja svojo ekipo popeljal na odmor z minimalnim vodstvom.

Hebar in Ograjenšek priskrbela izenačenji

Nadaljevanje se je odvilo po željah zeleno-belih. Že v prvi minuti je po slalomu med branilci Dornbirna za izenačenje poskrbel Andrej Hebar. Izenačenje gostiteljev je zdržalo do 28. minute, ko je James Arniel z lepo podajo na levo stran zaposlil nekdanjega ''zmaja'' Chrisa D`Alvisa, čigar strel je končal za hrbtom Sile. Ljubljančani so se podali na lov za izenačenjem in si, podobno kot v prvi tretjini, priigrali številne priložnosti. Poskušali so Dervarič, Koblar, Koren in Mušič, ki je bil še najbližje zadetku, a je plošček zletel prek vrat. Je bil pa zato bolj natančen Ken Ograjenšek, ki je po podajah Koblarja in Groznika, (za branilca je bila to prva točka sezone), v 35. minuti postavil izid tretjine 2:2.

Dve minuti dovolj za pobeg in slavje

Tudi zadnji del je postregel s hitrim zadetkom, a tokrat so se ga veselili Avstrijci. V gneči pred domačim golom se je v 41. minuti najbolje znašel podajalec pri prvih dveh zadetkih James Arniel.

Zaostanek Olimpije, ki ji je, kot že tolikokrat, upadla koncentracija, pa je po manj kot dveh minutah povečal še D'Aversa, ki je zadel še drugič. Ljubljančani so iskali priključek, a pravih rešitev niso imeli. Za to, da je bila kriza še večja, je v 53. minuti poskrbel Luciano Aquino, ki je sam zdrvel v protinapad in rutinirano zadel za 5:2. Poraz Olimpije je dobre tri minute pred koncem omilil Žiga Grahut. Je pa vprašanje, kako bi se srečanje razpletalo do konca, če bi sodniki minuto in pol pred koncem tekme odšli na ogled posnetka Verličevega strela. Številni so namreč plošček videli v golu, a zaman čakali, da si bodo delivci pravice akcijo ogledali še enkrat. A dejstvo je, da je Olimpijin poraz posledica nezbranosti na začetku zadnje tretjine, kar je po obračunu obžaloval tudi Ivo Jan, ki nikakor ni mogel biti zadovoljen z zadnjim delom.

Bo pa Olimpija imela že v nedeljo možnost, da proti istemu nasprotniku pokaže več zbranosti, zeleno-beli bodo namreč gostovali v Dornbirnu.