1 leto

ALPSKA LIGA, FINALE, ČETRTA TEKMA

Med Jesenicami in Cortino bo še vroče

1

HDD Sij Acroni Jesenice : Cortina, finale, Alpska liga, Eric Pance | Jeseničani so na gostovanju v Italiji morali priznati poraz. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Jeseničani so na gostovanju v Italiji morali priznati poraz.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so na četrti tekmi finala alpske lige izgubili na gostovanju proti Cortini z 1:2, skupni izid v zmagah pa je zdaj poravnan na 2:2. Za Jeseničane je zadel Patrik Rajsar v 13. minuti. Prvak bo ekipa, ki bo zmagala štirikrat. Peta tekma bo v torek na Jesenicah.

HDD Sij Acroni Jesenice : Cortina, finale, Alpska liga, Miha Logar
Sportal Oslabljeni železarji do novega vodstva v finalu

Alpska liga, finale, četrta tekma

Sobota, 15. april
Cortina : HDD Sij Acroni Jesenice 2:1 (1:0, 0:1, 0:1) /2:2/

Olimpijska dvorana, gledalcev 900, sodniki: Lazzeri, Schauer (glavna), de Zordo, Eisl.
* Strelci: 0:1 Rajsar (Ulamec, 13.), 1:1 Lacedelli (Saha, Cuglietta, 33.), 2:1 Barnabo (Di Tomaaso, Adami, 50.).
* Kazenske minute: Cortina 4, Sij Acroni Jesenice 10.

//razmerje v zmagah, igrajo na štiri zmage

Po štirih tekmah finala alpske lige je izid v zmagah spet izenačen, obe ekipi sta po dvakrat zmagali na svojem ledu. Prvo tekmo so železarji dobili s 4:2, nato pa na drugi v gosteh izgubili z 1:4. Na tretji doma, na kateri so zaradi bolezni in poškodb pogrešali kar nekaj prvokategornikov, pa so bili spet boljši s 5:2.

Na sobotnem gostovanju v Italiji so varovanci Gabra Glaviča znova lahko računali na prvega vratarja Anttija Karjalainena in branilca Nikija Blomberga. Jeseničane je v uvodni tretjini, v kateri so domači sicer nadstreljali goste (razmerje v strelih 12:6), v 13. minuti v vodstvo popeljal Patrik Rajsar.

Minimalni naskok so uspeli zadržati do polovice tekme, ko je moral na kazensko klop Eric Pance. Cortina je takrat izkoristila drugo številčno prednost, izenačil je Riccardo Lacedelli. Jeseničani so do svoje edine priložnosti z igralcem več prišli ob koncu druge tretjine, a je niso izkoristili.

Sredi zadnjega dela so domači poskrbeli za popoln preobrat in povedli z 2:1, v 50. minuti je Karjalainena uspel premagati Luca Barnabò. Jeseničani so imeli ob koncu dvoboja spet igralca na klopi za kaznovane in brez vratarja poskušali šele v zadnjih sekundah tekme. Železarjem je zmanjkalo časa za morebitno izenačenje in podaljšek, ki bi bil prvi v tem finalu.

Cortina je zmagala z 2:1 in v seriji na štiri zmage izenačila na 2:2.

Peta tekma bo v torek v dvorani Podmežakla. Zmagovalec si bo priigral zaključni plošček za naslov. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Peta tekma bo v torek v dvorani Podmežakla. Zmagovalec si bo priigral zaključni plošček za naslov. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Zmagovalec torkove tekme si bo priigral zaključni plošček

Zdaj se finale spet seli v Slovenijo. Peta tekma bo 18. aprila spet na Jesenicah, šesta pa nato 20. aprila v Cortini. Če prvak takrat še ne bo znan, bo odločilna sedma tekma 22. aprila v dvorani Podmežakla.

Cortina : HDD Sij Acroni Jesenice 2:1 /2:2/

HK SŽ Olimpija : HDD Jesenice finale DP 1. tekma