Torek, 14. 3. 2023, 23.09

Alpska liga, četrtfinale, četrte tekme

Jeseničani brez praske v polfinale

1

HDD Jesenice : HK SŽ Olimpije, finale DP | Jeseničani so se uvrstili v polfinale Alpske lige. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so se uvrstili v polfinale Alpske lige.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so si z novo četrtfinalno zmago na terenu Vipitena že priigrali polfinalno vstopnico Alpske lige. Brez četrtfinalnega poraza so ob železarjih v polfinale napredovali tudi hokejisti Red Bull Juniors. Sta se pa morala sveža polfinalista danes močno potruditi, oba sta zmagala šele v podaljšku. Cortina v četrtfinalni seriji proti Lustenauu vodi s 3:1 v zmagah, med Kitzbuhlom in Rittnom pa je izenačeno na 2:2. V polfinale napreduje ekipa, ki zmaga štirikrat.

HDD Jesenice, Gaber Glavič
Sportal Nepopustljivi Jeseničani do zaključnega ploščka za polfinale

Temelje za zmago so železarji postavili na prejšnji tekmi, ko so doma zmagali s 3:0. Na uvodnih dveh pa so so slavili s 4:2 in 2:0.

Danes so se trdoživi tekmeci iz Vipitena spet predstavili s trdno obrambo (vratar Jakob Rabanser je na koncu zbral 46 obramb), a so imeli zadnjo besedo gostje. Italijanska ekipa je sicer povedla že v prvi tretjini, toda ob igralcu več je nato v 36. minuti za Jeseničane zadel Erik Svetina.

Ker v nadaljevanju tekme v rednem delu ni bilo več zadetka, je šla tekma prvič v tej četrtfinalni seriji v podaljšek. Na odločitev pa je bilo treba čakati dolgo. Šele v 80. minuti je obramba Vipitena klonila drugič na tekmi, tudi tokrat so imeli gostje na ledu igralca več, v polno pa je zadel Eric Pance.

Alpska liga, četrtfinale, četrte tekme (igrajo na štiri zmage)