Alpska liga Ritten HDD Jesenice

Četrtek, 24. 2. 2022, 22.40

Alpska liga, 24. februar

"Sedmica" Jeseničanov v Italiji

HDD Sij Acroni Jesenice HK Olimpija polfinale Jesperi Viikilä | Jeseničani so na gostovanju pri Rittnu zmagali s 7:2. | Foto Grega Valančič/Sportida

Jeseničani so na gostovanju pri Rittnu zmagali s 7:2.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v alpski ligi gostovali v Italiji, pri trenutno drugouvrščeni ekipi master skupine Rittnu in slavili zmago s 7:2. Železarji ostajajo med najboljšo četverico, ki si bo zagotovila četrtfinale.

HDD Sij Acroni Jesenice HK Olimpija polfinale
Sportal Asiago do zmage proti Jesenicam brez boja

Jeseničani so prejšnjo tekmo izgubili za zeleno mizo z 0:5, saj vodstvo tekmovanja ni ugodilo njihovemu pojasnilu o zdravstvenih težavah pred sobotno tekmo z Asiagom, tako da je vodilna ekipa drugega dela zmagala brez boja.

Danes pa so železarji na ledu dosegli visoko zmago, tretjo na sedmi tekmi drugega dela. Začetno vodstvo domačih je izničil Eetu Elo v prvi tretjini, v drugi pa sta za vodstvo poskrbela Nejc Brus z igralcem več in Eric Pance.

Domači so sicer v 47. minuti še prišli na 2:3, toda to je bil njihov zadnji gol na tekmi. Končnica dvoboja je bila namreč jeseniška, Jure Sotlar je dosegel dva zadetka v minuti in pol med 53. in 55. minuto, potem je drugega na tekmi dodal še Brus, paket dvojnih strelcev je zaokrožil Elo v 58. minuti.

Jeseničani so zdaj trenutno na tretjem mestu v skupini master, kjer igra šest najboljših iz prvega dela, prva četverica pa si bo že neposredno zagotovila končnico.

Naslednja tekma čaka železarje v soboto, ko bodo v Podmežakli gostili Lustenau.

Skupino master sestavlja najboljših šest kolektivov rednega dela, ki v drugem delu odigrajo deset tekem: vsaka ekipa z vsako doma in v gosteh. Po koncu drugega dela si najboljše štiri priborijo četrtfinalno vstopnico, preostali dve pa morata v dodatne boje.

Moštva, ki so se v rednem delu zvrstila na mestih med 7. in 17., tekmovanje nadaljujejo v dveh kvalifikacijskih skupinah A in B, v katerih vsako z vsakim odigra dve tekmi. Najboljša tri moštva iz vsake kvalifikacijske skupine ter peti in šesti iz skupine master se nato pomerijo za preostala štiri prosta mesta v končnici.

Alpska liga, skupina master

Četrtek, 24. februar
Ritten : HDD Sij Acroni Jesenice 2:7 (1:1, 0:2, 1:4)
Spinell 4. (PP1), Öhler 47.; Elo 6., 58., Brus 25. (PP1), 57., Pance 35., Sotlar 53., 55.

4. Lustenau 7 – 12 (1)
..........................................................
5. Cortina 7 – 10 (0)
6. Fassa  7 – 1 (0)

Prva štiri moštva se uvrstijo v četrtfinale, peto in šesto igrata dodatne tekme za četrtfinale.
() – v oklepaju je število bonus točk, ki jih je moštvo preneslo iz rednega dela.