alpska liga, 23. december

Železarji po preobratu do pomembne zmage

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija | Jeseničani so po preobratu premagali Asiago. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so po preobratu premagali Asiago.

Hokejisti vodilnega moštva Alpske lige HDD Sij Acroni Jesenice so se danes mudili na zahtevnem gostovanju pri četrtouvrščenem Asiagu in ga premagali s 3:2. Železarji so po prvi tretjini zaostajali z 0:2, v drugi ujeli priključek, v zadnjih 20 minutah pa si priborili nove tri točke. Zdaj jih imajo že 62, deset več od najbljižjih zasledovalcev na lestvici, hokejistov Rittna.

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija
Sportal Jeseničani v Alpski ligi trdno v vodstvu

Jeseničani so se z Asiagom v lanski sezoni srečali v polfinalu Alpske lige, iz katerega so napredovali Italijani, v tej sezoni pa sta palice prekrižala že dvakrat prej današnjo tekmo. V boju za alpske točke so s 5:3 zmagali Jeseničani, na Celinskem pokalu pa je z golom razlike zmagal Asiago. Tokrat so Jeseničani zmagali po preobratu, ko so po prvi tretjini zaostajali že z 0:2, so se v drugi tretjini z golom Saše Rajserja vrnili v igro, isti hokejist pa je v 46. minuti poskrbel še za izenačenje.

V precej obrambni igri z malo streli na gol (Jeseničani so jih imeli le 18, domači pa na celi tekmi 13) pa je nato odločil jeseniški Finec Eetu Elo, ki je za 3:2 zadel v 54. minuti. Domači so v zadnji minuti poskušali še brez vratarja Gianluce Vallinija, a je na drugi strani Žiga Kogovšek zdržal ta zadnji nalet za 22. zmago v sezoni, šesto zaporedno.

Železarji bodo zadnja dva obračuna leta odigrali doma, v torek bodo gostili drugo ekipo Dunaja, v četrtek pa Ritten.

Alpska liga

Četrtek, 23. december
Asiago : Sij Acroni Jesenice 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
1:0 M. Marchetti (PP1, S. Marchetti, 3.), 2:0 Salinitri (Mangabosco, 8.), 2:1 Rajsar (Planko, 22.), 2:2 Rajsar (Urukalo, Sotlar, 46.), 2:3 Elo (Viikila, Pance, 54.)

Lustenau : Ritten 0:4
Zell am See : Gardena 5:4 – po podaljšku