evropsko prvenstvo v plavanju, budimpešta

Klančarjevi še polfinale na 100 m prosto, štafeta deveta

Neža Klančar | Neža Klančar si je priplavala polfinale na 100 metrov prosto.  | Foto Aleksander Gasser/STA

Neža Klančar si je priplavala polfinale na 100 metrov prosto.

Plavalka ljubljanske Olimpije Neža Klančar se je na evropskem prvenstvu v Budimpešti uvrstila še v polfinale na 100 m prosto. S 54,54 je za pet stotink sekunde zgrešila lasten slovenski rekord, ki ga je dosegla v ponedeljkovi prvi menjavi slovenske štafete 4 x 100 m prosto in osvojila 12. mesto.

"Odlično. Dosegla sem drugi najboljši izid v karieri in upam, da lahko popoldan še kaj dodam. Tri dni sem bila prosta, spočila sem se in kar nekaj energije je ostalo. Moram se samo zbrati in odplavati tako, kot znam," je po tekmi za STA povedala Klančarjeva, ki potihoma upa vsaj na nov slovenski rekord, še desetinko več je oddaljena olimpijska norma A.

Še enkrat več je zelo dobro nastopila tudi Ravenčanka Janja Šegel. Specialistka za 200-metrsko razdaljo je s 55,20 osebni rekord izboljšala za skoraj štiri desetinke sekunde in bila 20., polfinale pa je zgrešila za vsega 16 stotink.

Radovljičanka Tjaša Pintar je bila z rezultatom 55,91 38.

Omenjena trojica je nato nastopila še na 4 x 200 m prosto, kjer se jim je pridružila še Katja Fain. Slovenke so pred potjo na Madžarsko napovedovale izid okrog 8:00, z 8:03,61 pa so na devetem mestu tesno ostale brez finala. Že po nastopu Šeglove v prvi predaji in izidu 2:00,64 je bilo jasno, da bo ta cilj težko uresničljiv, saj dolgo tekmovanje že pušča posledice. Na koncu so slovenski izbrani vrsti za finale zmanjkale tri desetinke sekunde.

"Meni nikakor ni bilo lahko nastopati po tekmi na 100 m prosto. Take smo bile tri in verjamem, da se je enako počutila še katera. Ne skrivam, da smo si želele finale, zato malo razočaranja je, posebej zato, ker smo bile prav devete," je po tekmi odkrito priznala plavalka Olimpije.

Primož Šenica Pavletič se je na 200 m hrbtno z 2:00,92 močno približal osebnemu rekordu in osvojil 30. mesto, Sašo Boškan je bil z 2:03,69 40. Manj od pričakovanj je opravil tudi Martin Bau na 800 m prosto in z 8:10,30 zasedel 32. mesto.