5 let

Flajs: Pokalov ne štejem več

Uroš Iskra

ACH Volley je brez težav prestopil tudi zadnjo oviro, ki mu je stala na poti šestega zaporednega naslova in sedmega nasploh, kamniški Calcit Volleyball.

Luka Slabe, trener Calcit Volleyball: ''Žal mi je prvega niza, ko smo se enakopravno borili z ACH Volleyjem. Do 20:20 smo bili skupaj, potem pa so nas z relativno blagimi servisi vrgli iz ritma. To me je na tej tekmi najbolj zmotilo, drugače pa svojim fantom nimam ničesar očitati. Tudi drugi niz, ko smo si že nabrali visok zaostanek, smo se uspeli približati, potem pa je spet odločila boljša kvaliteta Ljubljančanov, v tretjem pa je bilo samo vprašanje časa, kdaj bomo začel padati, fantje so utrujeni, to je pač realna slika. Prav nič me ni presenetilo, da je Kolaković ves čas igral tako rekoč s prvo postavo. Igor ni hazarder in ničesar ni prepušča naključju. Trener njegovega kova si ne more privoščiti, da ga premaga nek Calcit. Je pravi profesionalec.''

Igor Kolaković, trener ACH Volley: ''Calcit je na začetku igral zelo dobro, kar smo tudi pričakovali. Odlično smo servirali in v odločilnih trenutkih odigrali kot se za klub kot je ACH spodobi. To je tudi odločilo današnjega zmagovalca. Samo trije zgrešeni začetni udarci govorijo o tem, da smo bili izjemno skoncentrirani in nismo ničesar prepustili naključju. To nam je omogočalo tudi odlično igro v bloku in seveda v polju. Če potegnemo črto, smo bili vsekakor ekipa, ki je na tem turnirja pokazala največ in smo zasluženo prišli do nove lovorike.''

Dejan Vinčić, organizator igre ACH Volley: ''Osvojen je prvi cilj. Vsi smo zelo veseli. Pokazali smo odlično igro. Stisnili smo jih od samega začetka, tako da nismo mogli pokazati tistega kar znajo. Igrali smo na polno od začetka do konca in prišli do pričakovane zmage. Težko je reči, če je to dobra popotnica za Budvo, saj se Calcit ni kdo ve kako upiral. Težko bo, smo pod pritiskom, a se ne predajamo vnaprej. Cilj je priti do šestih točk v zadnjih dveh krogih lige prvakov. ''

Jan Planinc, sprejemalec in kapetan Calcit Volleyball: ''Svoj cilj smo dosegli že včeraj, ko smo se uvrstili v finale, tako da smo v današnjo tekmo vstopili zelo sproščeno. Dali smo vse od sebe. Prvi niz smo igrali povsem enakovredno z ACH-jem, potem pa nam je nekoliko popustila zbranost, morda tudi zaradi utrjenosti po sredinem težkem polfinalu. Malce smo razočarani, saj verjamemo, če odigramo tako kot znamo, bi znali vzeti vsaj niz tako velikemu klubu kot je bil naš nasprotnik. Trudili smo se po svojih najboljših močeh, a danes žal ni šlo.''

Andrej Flajs, sprejemalec in kapetan ACH Volley: ''Moram priznati, da pokalov ne štejem več, a vseeno je za ACH Volley pomembno, da redno osvaja domače lovorike. Podobne tekme nam služijo kot pripravo za močnejša tekmovanja kot so liga prvakov in interliga. Nasprotnikom čestitam za niz in pol odličnega odpora, potem pa so nekako videli, da smo danes pač boljši in da bodo težko zdržali tak ritem.''