Turnir evropske serije Aramco v Palm Beachu

Ana Belac še nikoli boljša na evropski turneji

Ana Belac | Ana Belac je dosegla uspeh kariere na evropski turneji. | Foto Guliverimage

Ana Belac je dosegla uspeh kariere na evropski turneji.

Slovenska golfistka Ana Belac je zasedla peto mesto na turnirju evropske serije Aramco, ki je potekal na igrišču Trump International v Palm Beachu. To je njena najvišja uvrstitev v karieri na evropski turneji. Manj uspešna je bila Pia Babnik, ki se ni prebila skozi v rez.

Brooks Koepka
Sportal Američan do petega majorja v karieri

Šestindvajsetletna Ana Belac se je odlično znašla na zahtevnem igrišču in bila vse tri dni turnirja v igri za najvišja mesta. S konstantno igro 71, 75, 71 je turnir z nagradnim skladom pol milijona dolarjev končala z rezultatom + 1. Za nagrado je prejela 14.343 evrov.

Portorožanka je za zmagovalko, Španko Carloto Cigando, ki je sedmič zmagala na evropski turneji, zaostala tri udarce.

Pia Babnik je oba dneva končala z 81 udarci in zasedla 95. mesto med 108 tekmovalkami.