Sreda, 4. 11. 2020, 16.11

VN Pietramurate, dirka

Tim Gajser v izjemnem slogu spet postal svetovni prvak!

13

Tim Gajser | Tim Gajser je ubranil naslov svetovnega prvaka. | Foto Honda Racing

Tim Gajser je ubranil naslov svetovnega prvaka.

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na veliki nagradi Pietramurate ubranil naslov svetovnega prvaka razreda MXGP. To mu je uspelo že v prvi vožnji, ki jo je končal na drugem mestu, v drugi pa je premagal vso konkurenco in se veselil nove zmage.

Novi in stari svetovni prvak v najelitnejšem razredu motokrosa MXGP je Tim Gajser, ki po letih 2016 in 2019 slavi še tretjo skupno zmago na tej ravni. Med lovorikami ima še naslov svetovnega prvaka v nižjem razredu.

Štiriindvajsetletnik je imel pred zadnjo dirko sezone kar 73 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem, tako da si je že po polovici današnje dirke zagotovil novi naslov prvaka. V prvi vožnji mu štart sicer ni uspel najbolje, kaj hitro se je znašel za najboljšo deseterico, a nato tekmece prehiteval drugega za drugim in vožnjo končal le za Švicarjem Jeremyjem Seewerjem. Vse skupaj mu je s padcem olajšal še Antonio Cairoli, ki je že pred drugo vožnjo izgubil vse možnosti, da bi v skupnem seštevku ogrozil Slovenca.

Tim Gajser | Foto: Grega Valančič/Sportida Foto: Grega Valančič/Sportida

Zaplet z nesrečnim Nizozemcem, odličen drugi štart in nova zmaga

Gajser je tako še pred finalom s svojo ekipo slavil nov naslov svetovnega prvaka. Tega je potrdil v velikem slogu v drugi vožnji. Ta se zanj ni začela najbolje, saj je bil takoj po štartu vpleten v nesrečo z Jeremyjem van Horebeekom.

Nizozemca so odnesli na nosilih, štart pa ponovili. Gajser je v drugo štartal odlično, bil takoj v ospredju in na prvem mestu tudi končal drugo vožnjo in dirko. Na drugem mestu je končal Seewer, tretje je pripadlo Francozu Romainu Febvreju.

Pred zadnjo nedeljsko dirko, ki bo prav tako v Pietramurati, ima Gajser 673 točk, Cairoli 584, Seewer pa 580.

"Super zadovoljen, hvala celotni ekipi." | Foto: Grega Valančič/Sportida "Super zadovoljen, hvala celotni ekipi." Foto: Grega Valančič/Sportida

Zahvala celotni ekipi

"Sem super zadovoljen, dobil sem dirko, ob tem pa še četrtič postal svetovni prvak. Ob tem se želim zahvaliti celotni ekipi, vsi smo res garali za to in trdo delo je zdaj poplačano. Še enkrat, hvala vsem, vsem navijačem. Škoda je, da danes ne morejo biti tu z nami, atmosfera bi bila z njimi res neverjetna. Upam, da se razmere kmalu izboljšajo in da se življenje vrne v stare, normalne tirnice," je po novem uspehu v mikrofon organizatorjev povedal slovenski šampion.

Vialle prvak MX2

Svetovni prvak v razredu MX2 je prav tako postal znan po prvi vožnji, to je Francoz Tom Vialle. Slovenski motokrosist Jan Pancar je bil po 19. mestu v prvi vožnji, druge pa ni končal, skupno 23.