13.48

MotoGP

Sreda, 1. 2. 2012, 13.48

Stoner ugnal bolečino in tekmece

Hondin tovarniški dirkač Casey Stoner je po torkovih problemih s hrbtom v sredo le nastopil in drugi dan testiranj postavil časovni standard za celotno MotoGP karavano.

Branilec naslova svetovnega prvaka je moral prvi dan testiranj izpustiti, ker je med ogrevanjem začutil bolečine v hrbtu, ki niso in niso hotele popustiti. V sredo je bil Stoner sposoben odpeljati 29 krogov, kar je bilo manj od vseh njegovih rivalov, a kljub temu je bilo to dovolj, da je časovno letvico dvignil tako visoko, da je ni mogel nihče niti doseči niti preseči. Najbolj se je njegovemu dosežku – 2:00,89 uspel približati Yamahin tovarniški dirkač Ben Spies, ki je zaostal 0,157 sekunde.

Le 16 tisočink sekunde je bil od Američana počasnejši njegov moštveni kolega in aktualni svetovni podprvak Jorge Lorenzo. Četrti čas je postavil Stonerjev kolega v garaži Dani Pedrosa (-0,613). Tovarniški Ducati je razočaral. Valentino Rossi si je za najboljšim Caseyem privozil skoraj sekundo primanjkljaja (-0,991), pa čeprav je odpeljal 44 krogov, Stoner pa le 29. Še bolj je bolelo dejstvo, da sta se uspela pred njega vriniti še dva poltovarniška dirkača Cal Crutchlow z zasebno Yamaho in Hector Barbera z zasebnim Ducatijem. Španec je tako bil najboljši Ducatijev dirkač in ne Rossi.

Najhitrejši dirkač s CRT motociklom je bil Colin Edwards, ki je zasedel končno 15. mesto in si za prvim Stonerjem nabral 4,7 sekunde zaostanka. S tem so se potrdile napovedi, da bodo novi CRT motocikli v kraljevskem razredu v letošnji sezoni druga liga in se bodo na dirkah kvečjemu borili za kakšno točko. Za vrhunske uvrstitve pa ne bodo imeli nikakršnih možnosti.