4 leta, 10 mesecev

Dani Sordo

Sreda, 3. 10. 2012, 9.28

Sordo lani le 6 sekund oddaljen od zmage

Dani Sordo in Mini na reliju po Franciji ciljata na nič manj kot stopničke. V lanski izvedbi dirke je dirkaška naveza bila za zmago prekratka le 6 sekund.

V prvenstvu 2011 je na reliju po Franciji slavil Citroënov tovarniški dirkač Sebastien Ogier, ki bo letos tekmoval s Škodo Fabio Super 2000. Mini in Sordo sta se letos enkrat že dobro predstavila na asfaltni podlagi. Na avgustovskem reliju po Nemčiji sta bila v igri za stopničke, a ju je žal ustavila počena guma. Španec bo imel na reliju po Franciji na voljo izboljšan motor in menjalnik. V domovini se je ogreval na gorskohitrostni dirki in z BMW M3 zasedel drugo mesto. V tej sezoni je v Franciji že zmagal, maja je slavil na reliju po Korziki, ki je štel za prvenstvo IRC.

''Prihajajoči reli po Franciji nima nič skupnega s starim relijem po Korziki, ki sem ga zmagal letos. Hitrostne preizkušnje so bistveno hitrejše in veliko od njih je podobnih tistim v Nemčiji. Upam, da se bom spet hitro zlil z Minijem in da se bova takoj od začetka borila za vrh,'' je pred relijem po Franciji povedal Dani Sordo.

Z Miniji se bodo na enajsti dirki sezone, ki bo na sporedu med 4. in 7. novembrom, preganjali še Yvan Muller, Chris Atkinson, Paulo Nobre in Romain Dumas.