VN Indonezije Jorge Martin MotoGP

Sobota, 28. 9. 2024, 7.26

MotoGP, VN Indonezije

Bagnaia zmagovalec sprinta na Mandaliki, Martin z napako

Francesco Bagnaia  Ducati | Bagnaia je z zmago na dramatični sprinterski dirki zmanjšal zaostanek za Špancem na vrhu lestvice. | Foto Reuters

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je dobil sprintersko dirko motociklistov v kraljevem razredu motoGP za veliko nagrado Indonezije. Najboljši v kvalifikacijah in vodilni v svetovnem prvenstvu, Španec Jorge Martin (Pramac), je na dirkališču Mandalika napravil grobo napako, po kateri se je zmogel povzpeti le do desetega mesta.

Martin je zdrsnil s steze v prvem krogu in podaril branilcu naslova Bagnaii vodstvo na dirki. Potem ko je bil Španec z rekordom kroga najboljši v kvalifikacijah, je po napaki zdrsnil po lestvici. Zmaga v sprintu bi mu že zagotovila naslov prvaka pred naslednjim koncem tedna na Japonskem.

Bagnaia pa je z zmago na dramatični sprinterski dirki zmanjšal zaostanek za Špancem na vrhu lestvice.

Italijan Enea Bastianini je dirko končal na drugem mestu, medtem ko je šestkratni prvak motoGP Marc Marquez končal na tretji stopnički, kamor se je povzpel z 12. mesta v kvalifikacijah.

MotoGP se je leta 2022 prvič po letu 1997 vrnil v Indonezijo na novo prizorišče na letoviškem otoku Lombok.