speedway Dan Bewley

Sobota, 15. 7. 2023, 22.29

Bewley zmagovalec dirke v Malilli

Dan Bewley | Foto Guliverimage

Britanec Dan Bewley je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v spidveju v švedski Malilli. Na drugem mestu je končal Slovak Martin Vaculik, tretji je bil Poljak Patryk Dudek. Vodilni v seštevku sezone in svetovni prvak Poljak Bartosz Zmarzlik je bil peti, a je ostal trdno na vrhu skupnega seštevka.

Na šesti preizkušnji sezone je Bewley dosegel tretjo zmago v karieri in prvo letos, potem ko je v finalu odločala ponovljena vožnja. Prvo so prekinili zaradi padca Vaculika in Šveda Fredrika LIndgrena, ki je bil nato izključen in v drugem poskusu ni nastopil.

Zmarzlik je obstal v polfinalu in tako prvič v sezoni ni prišel v odločilno vožnjo, na koncu pa je bil na petem mestu, tako da ostaja pri treh zmagah v sezoni 2023, pred tem je slavil še na uvodni dirki v hrvaškem Goričanu in v nemškem Teterowu. Preizkušnjo v Varšavi je dobil Lindgren, v češki prestolnici pa je slavil Vaculik.

V letošnjem SP je, tako kot lani, na uvodni postaji v Goričanu na Hrvaškem nastopil tudi najboljši slovenski voznik zadnjih dveh desetletij Matej Žagar. Nekoč stalni član elitne konkurence tudi v tej sezoni ni med 15 dirkači, ki bodo nastopali na vseh dirkah, na Hrvaškem je nastopil s povabilom prirediteljev. Dirko je končal na 16. mestu in dobil eno točko za SP.

V skupnem seštevku vodi Zmarzlik s 102 točkama, drugi je Lindgren z 82, tretji pa Avstralec Jack Holder z 79. Žagar je na 19. mestu.

V sezoni 2023 bo na sporedu skupno deset preizkušenj v elitni spidvejski konkurenci. Po Goričanu, Varšavi, Pragi, Teterowu, Gorzowu in Malilli bodo še dirke v Rigi, Rigi, Cardiffu, Vojensu, zadnja pa bo v Torunu 30. septembra.