atletika Filip Dominković Sandro Jeršin Tomassini Vid Botolin

Sreda, 18. 8. 2021, 17.51

mladinsko sp v atletiki

Botolin 13. na 3000 m, Dominković v finalu meta kopja

Vid Botolin | V finalu teka na 3000 m je Vid Botolin zasedel 13. mesto | Foto Peter Kastelic/ Sportida

V finalu teka na 3000 m je Vid Botolin zasedel 13. mesto

Prvi dan svetovnega prvenstva za starejše mladince in mladinke, ki se bo v Nairobiju v Keniji končalo v nedeljo, je v finalu na 3000 m Vid Botolin zasedel 13. mesto (9:10,10). Filip Dominković se je uvrstil v finale meta kopja, v kvalifikacijah je dosegel četrti izid in osebni rekord 73,82 m.

Jan Emberšič je bil 14. v kvalifikacijah meta kladiva, s 67,78 m je za dve mesti in 2,51 m zgrešil finalni nastop. Dominković je na listi po prijavljenih izidov na 16. mestu, Jan Emberšič pa 17.

Slovenijo v Keniji sicer zastopa po pet atletov in atletinj. Po poškodbi se vrača veliki up slovenske atletike Sandro Jeršin Tomassini, ki v letošnji sezoni v skoku v višino še ni nastopal. S svojim osebnim rekordom iz leta 2020 (2,22 m) je na tretjem mesto na lestvici prijavljenih tekmovalcev.

Visoko pa sta uvrščena tudi Botolin, ki je imel šesti čas na 3000 m (8:04,23), in Matic Ian Guček, ki je prav tako šesti na 400 m ovire (50,99). Veronika Sadek je 15. v teku na 800 m. Nastopila bo tudi na 1500 m in štafeti 4 x 400 m.

Petja Klojčnik bo tako kot Sadekova nastopila v teku na 800 m in štafeti 4 x 400 m. Eva Murn se bo poskusila približati meji 14 sekund v teku na 100 m z ovirami. Neža Dolenc in Lara Bezgovšek bosta nastopili v teku na 400 m z ovirami pa tudi v štafeti 4 x 400 m.