Maja Mihalinec Zidar atletika

Torek, 3. 9. 2024, 22.41

Atletski miting

Maja Mihalinec Zidar tik za najboljšo trojico

Maja Mihalinec Zidar | Maja Mihalinec Zidar je končala na četrtem mestu. | Foto Peter Kastelic/AZS

Maja Mihalinec Zidar je končala na četrtem mestu.

Maja Mihalinec Zidar je bila četrta na atletskem mitingu bronaste serije v Koebenhavnu na Danskem v teku na 200 m s 23,88 sekunde. V kvalifikacijah na 100 m je bila osma z 11,64, v finalu pa je bila zaradi prehitrega starta diskvalificirana.

Vid Botolin je bil 14., zadnji med tistimi, ki so prišli do cilja na 5000 m (14:15,97).

"Zadovoljna sem s konkurenco, bila je zelo dobra, žal pa je veter krojil tudi izide, ker je pihal v prsi. Tekla sem dobro, na koncu mi je nekoliko zmanjkovalo moči, verjetno tudi zaradi močnega vetra," je sporočila Mihalinec Zidar.

"Danes sem zelo dobro začel, potem pa sem nekako obstal v močnem vetru in so me tekmeci prehitevali. Kljub temu sem zadovoljen z nastopom, dal mi je odgovore, kaj mi manjka. To je dober obet za naslednjo sezono, ker vem, kaj morem storiti, da bom še boljši," je povedal Botolin.

Vid Botolin | Foto: Peter Kastelic/ Sportida Vid Botolin Foto: Peter Kastelic/ Sportida

Prejšnji konec tedna je v škotskem Stirlingu na miljo s časom 4:01,99 osvojil osmo mesto. Za državnim rekordom Bekima Bahtirija je zaostal dobre tri sekunde. Bahtiri je pred tremi desetletji v Linzu tekel 3:58,89.

Tretji slovenski predstavnik na tekmi na Danskem Žan Rudolf je bil znova zadolžen za narekovanje ritma.

Maja Mihalinec Zidar
Sportal Maja Mihalinec Zidar zmagala na 100 in 200 m
Tom Teršek
Sportal Tom Teršek do naslova mladinskega svetovnega prvaka
Kristjan Čeh diamantna liga Rim
Sportal Kristjan Čeh slavil v večnem mestu, Winfred Yavi blizu svetovnemu rekordu