Smrtonosni virus ebola verjetno zahteval življenja tudi v drugih afriških državah.
V Liberiji in Sierri Leone sicer še ugotavljajo, ali je zadnje smrtne žrtve zahtevala ebola. Če bo to potrjeno, se bo trenutno število žrtev – najmanj 63 – še povečalo, poročajo tuje tiskovne agencije.
Gvinejske oblasti so v strahu pred epidemijo danes prepovedale prodajo in uživanje mesa divjih živali, ki so potencialne prenašalke bolezni, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Humanitarna organizacija Zdravniki brez meja pa opozarja, da bolezen nehote širijo tudi žalujoči, ki se dotikajo okuženih trupel.
Epidemija naj bi že dosegla vrhunec
Liberija danes poroča o novem primeru ebole, po tem ko je v začetku tedna sumila, da se z njo spopada 11 obolelih, piše nemška tiskovna agencija dpa. Preiskujejo tudi, ali je ta virus nedavno terjal življenja štirih žensk in dečka. Vodja centra za preprečevanje bolezni Sakoba Keita je dejal, da vsak dan odkrivajo nove primere, a je epidemija vrhunec že dosegla, saj se pogostost novih primerov zmanjšuje.
Bolezen, za katero ne obstaja cepivo
Po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije za ebolo, njeni bolezenski znaki so driska, bruhanje in krvavitve, ne obstajajo cepivo ali drugi načini zdravljenja. Zaradi bolezni, ki se prenaša prek divjih živali, fekalij, s krvjo in spolnimi odnosi, umre med 25 in 90 odstotkov okuženih, odvisno od vrste virusa.