Protikorupcijska komisija je po mnenju SDS izjemno aktivna v zgolj posameznih postopkih, ki se tičejo predvsem članov in podpornikov SDS.
Zato v stranki pričakujejo enako ravnanje tudi pri postopkih, povezanih s podporniki drugih strank. Želijo si, da komisija deluje objektivno in v skladu z integriteto, "ne pa selektivno in politično pristransko".
Irglova: Komisija ščiti ineterese Viranta in levice
Poslanka SDS Eva Irgl je v odprtem pismu predsedniku Komisije za preprečevanje korupcije (KPK) Goranu Klemenčiču zapisala, da si nekaterih njihovih ravnanj ne more predstavljati drugače kot tako, da nekatere ščitijo pri sumih koruptivnih ravnanj tudi tam, kjer so dokazi jasni, pri ostalih pa izvajajo birokratska šikaniranja.
Ob tem navaja več različnih primerov, na prvem mestu pa se je zavzela za čimprejšnje dokončanje postopkov komisije v zvezi z v medijih odmevnim primerom nakupa letalskih kart ministra za notranje zadeve Gregorja Viranta. Ta primer je tudi med očitki v napovedani interpelaciji zoper ministra.
Irglova bi, kot piše, pričakovala, da bo komisija nakup omenjenih letalskih kart pregledala v nekaj dneh, a se to ni zgodilo. "V javnosti se zato ustvarja vtis, da Komisija za preprečevanje korupcije namenoma zavlačuje s tem primerom in ščiti interese tako Gregorja Viranta kot celotne leve politične opcije," piše poslanka.
Irglova: Kje so poročila o otrocih Masleše in Türka?
Med drugim je omenila še neodzivno ravnanje protikorupcijske komisije v primeru večmilijardne bančne luknje ter iskanja povezav in odgovornosti pri dajanju in najemanju slabih kreditov, primeru poslovanja Factor banke in Probanke ter poslovanja družb, ki so v lasti družinskih članov KPK, z javnim sektorjem in gospodarskimi družbami, v katerih ima delež država. S protikorupcijske komisije prav tako še ni poročil o domnevnih korupcijskih tveganjih pri nekaterih primerih zaposlitev, kot so zaposlitev sina predsednika vrhovnega sodišča Branka Masleše in zaposlitev hčerke bivšega predsednika republike Danila Türka na Mestni občini Ljubljana (MOL) ter zaposlitev sorodnikov poslancev PS na MOL ali v kabinetu predsednice vlade.
Na drugi strani pa se KPK po navedbah Irglove "zelo intenzivno 'ukvarja' s člani in posamezniki, ki so kakorkoli povezani s SDS". Ob tem v pismu Klemenčiču navaja dopis KPK o nezakonitosti postopka preiskave njegovega premoženja, kot ga je parlamentarni mandatno-volilni komisiji predlagal poslanec SDS Jože Tanko, kazensko ovadbo, ki so jo podali predstavniki KPK zoper nekatere vidne predstavnike članov Zbora za republiko, ter postopek KPK zoper predsednika SDS Janeza Janšo.
V SDS po navedbah Irglove nimajo težav s tem, da protikorupcijska komisija preverja zakonitost ravnanj katerihkoli posameznikov, pričakujejo pa enako aktivno delovanje tudi v postopkih, povezanih s podporniki drugih političnih strank. "Kajti le tako boste lahko vzdrževali integriteto ter dostojnost in nepristranskost delovanja komisije, za katero se zavzemate," je zapisala poslanka.