Četrtek,
28. 9. 2017,
19.25

Osveženo pred

7 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,08

Natisni članek

Natisni članek

detomor Policija

Četrtek, 28. 9. 2017, 19.25

7 let, 3 mesece

Kaj mater privede do detomora?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,08

Kaj človeka, porodnico, privede do takšne stiske, da se odloči za tako skrajno dejanje, kot je detomor?

Ljubljanski policisti preiskujejo smrt novorojenčka. Kot so sporočili, sumijo, da gre za detomor. Mater otroka so odpeljali na psihiatrijo. Kazenski zakonik sicer za detomor predvideva tri leta zaporne kazni.

Kriminalisti so preiskavo smrti novorojenčka potrdili včeraj. Uradno razen podatka, da se je dogodek zgodil v okolici Ljubljane, javnosti veliko informacij niso posredovali.

Kazenski zakonik detomor obravnava v svojem 119. členu. Jasno ga ločuje od umora. V Sloveniji je to kaznivo dejanje razmeroma redko, od leta 2000 jih je policija obravnavala le 12.

Pomoč mora biti takojšnja

Ženskam, ki se spopadejo z neželeno nosečnostjo, sicer pogosto pomagajo tudi v humanitarni organizaciji Beli obroč. Pomoč mora biti takojšnja, nam pojasni predsednica društva Milojka Vida Intihar.

"Takoj jih povabimo na pogovor in se poskušamo z njimi mirno pogovoriti, kakšno pomoč bi potrebovale," pravi Intiharjeva. In pri detomoru še zdaleč ne smejo iskati odgovornosti samo pri ženski, opozarja Intiharjeva.

"Mislim, da je zelo pomembna podpora v družini. Najbližjih ljudi, s katerimi se družiš. Prijateljev. Da pokličeš nekoga, ki ti je najdražji, najbližji. Mislim, da je ženska v zelo veliki stiski. Tega si drugi ljudje ne moremo skoraj predstavljati," še dodaja Intiharjeva Prepričana je, da na izvedbo takšnega dejanja vedno vplivajo hormoni in depresivna stanja. Zataji pa tudi okolica.