Torek, 3. 7. 2012, 10.14
4 leta, 10 mesecev
Center Optical Express praznuje svoj 7. rojstni dan

Poleg predstavitve najnovejših novic iz sveta tehnologije za lasersko korekcijo vida so strokovnjaki iz centra Optical proslavili tudi sedmi rojstni dan svojega skupnega dela.
Med pacienti zagrebškega centra se nahajajo tudi imena številnih javnih oseb, ki so vsi po vrsti potrdili, da gre za kratek in neboleč poseg, ki jim je spremenil življenje. Med njimi je vrhunski teniški igralec Goran Ivanišević, košarkaški trener Neven Spahija, televizijska novinarka in urednica Mirna Zidarić, rokometni reprezentant Jakov Gojun, Renata Sopek, manekenka Iva Jerković, olimpijka Ivana Brkljačić, pevec Sandi Cenov in mnogi drugi. Slavju so se pridružila tudi mnoga znana imena, kot so pisateljica Jelena Popović Volarić, igralka Nera Stipičević, televizijska voditeljica Fani Stipković, manekenka Iva Jerković, televizijska voditeljica Nikolina Pišek in bobnar Saša Maček. Voditeljica zagrebške klinike se je zahvalila vsem dosedanjim pacientom za zaupanje in dodala: «Ves čas nam je na prvem mestu varnost in zadovoljstvo pacientov in s ponosom lahko rečem, da smo v tem tudi uspeli.»
Center Optical Express v Zagrebu je edini v tem delu Evrope, ki uporablja tehnologijo za lasersko korekcijo, ki jo je odobrila tudi NASA za astronavte. Gre za tehnologiji, s pomočjo katere so operirane zvezde, kot sta na primer Tiger Woodsa in Cindy Crawford. Optical Express Grupa, katere član je tudi zagrebški center, je bila ustanovljena leta 1991 ter je danes vodilna evropska skupina v refrakcijski kirurgiji. Vendar pa ni samo tehnologija ta, ki izdvaja Optical Express. Tu so tudi ogromne izkušnje, saj je bilo do zdaj izvedeno že več kot en milijon posegov za lasersko korekcijo vida, stalna vlaganja v educiranje kirurgov in osebja ter vztrajanje na odličnosti v vsakem segmentu poslovanja. Zaradi tega so pacienti lahko prepričani, da so jim na voljo vrhunska skrb in vrhunske klinične izkušnje. Vsi oftalmologi iz skupine so specialisti na področju refrakcijske kirurgije, katere vsako leto evaluira Mednarodni svetovalni odbor za medicino (IMAB). Člani tega odbora sodijo med vodilne svetovne kirurge oziroma strokovnjake za refrakcijsko kirurgijo. Med njimi sta tudi dr. Steve Schallhorn, bivši ravnatelj Oftalmologije Ameriške mornarice in prof. Jan Venter, vodilni očesni kirurg v svetu. Na letnih sestankih IMAB si naši kirurgi pridobivajo znanja o najnovejših dosežkih s področja laserske korekcije. Še posebej smo ponosni, ker skupina statistikov vsak dan obdeluje podatke iz naše baze (Clinical Outcomes), v kateri se nahajajo vsi podatki o vseh pacientih iz vse skupine. Na podlagi teh podatkov se izboljšuje znanje vseh kirurgov v skupini – je pojasnila Ana Kričković, vodja zagrebške klinike.
Vodilna tehnologija
Optical Express v Zagrebu uporablja laser VISX S4IR, s katerim tretira več kot 60 odstotkov pacientov v ZDA, kjer se, poudarjamo, izvede največji del laserskih posegov na svetu. Laser VISX excimer ima nežen hladen žarek, ki odstrani manj tkiva z roženice za predpisano dioptrijo kot pa večina drugih laserjev. Da bi bili zagotovljeni najvišji kvalitativni standardi so vsi laserji opremljeni z napredno tehnologijo za spremljanje očesnih gibov (eye tracking).
3-D naprava za spremljanje očesnih gibov vodi žarek, ko se le-ta premika preko roženice in s tem zagotavlja, da laser tretira samo tisti del roženice, ki ga je potrebno remodelirati. 3-D naprava za spremljanje očesnih gibov poleg tega zagotavlja, da laserski žarek spremlja gib očesa tudi v primeru, če se oko premakne, s čimer zagotavlja varen in natančen tretma ne glede na gibanje očesa med posegom – je mag. sc. Dean Šarić pojasnil prednosti laserja VISX, pri čemer je dodal, da napredna tehnologija nudi zdaj več v smislu individualnega pristopa, večje preciznosti, boljše rezultate in hitrejše okrevanje.
Več informacij na www.opticalexpress.hr