Ponedeljek,
16. 3. 2015,
17.36

Osveženo pred

5 let, 4 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Amnesty International letno poročilo Nataša Posel

Ponedeljek, 16. 3. 2015, 17.36

5 let, 4 mesece

Amnesty International Slovenije predstavil Pahorju letno poročilo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 2
Predsednik republike Borut Pahor se je sestal z direktorico Društva Amnesty International Slovenije (AIS) Natašo Posel.

Direktorica AIS Nataša Posel in Blaž Kovač iz AIS sta na srečanju predstavila ključne ugotovitve letnega poročila Amnesty International za leto 2014. Gre za prvo predstavitev tovrstnega poročila pri predsedniku republike, so sporočili iz njegovega urada.

Izbrisani, Romi, svoboda izražanja novinarjev Predstavnika Amnesty International Slovenije sta izpostavila predvsem področja, kjer poročilo še vedno ugotavlja kršenje ali pomanjkljivo skrb za človekove pravice v Sloveniji. Gre za problematiko izbrisanih, kršitve pravic Romov, svobodo izražanja novinarjev ob objavi informacij v javnem interesu in za odnos Slovenije do vprašanj problematike beguncev.

V uradu predsednika republike so zapisali, da je Pahor podprl prizadevanja Amnesty International Slovenije in dejal, da se bo po svojih najboljših močeh in v okviru pristojnosti zavzel za aktivnejše razreševanje odprtih vprašanj.

"Treba je oblikovati konkretne ukrepe za ureditev razmer na terenu" Na srečanju so največ časa namenili reševanju položaja Romov, strinjali pa so se, da je treba ob oblikovanju državne strategije za to področje določiti cilje bodočega sobivanja na državni ravni in oblikovati konkretne ukrepe za ureditev razmer na terenu.

Govorili so tudi o nezadostni popravi krivic izbrisanim ter o postopkih proti novinarjem zaradi objave informacij. Strinjali so se, da je nujna ustrezna sprememba kazenskega zakonika v tem delu, so v sporočilu za javnost zapisali v uradu predsednika republike.

Nataša Posel je opozorila tudi na pobudo Amnesty International za odpoved pravici do veta stalnih članic Varnostnega sveta ZN v primerih, ko gre za vprašanja množičnih grozodejstev. Izpostavila je še premajhno vključenost Slovenije v skupna prizadevanja za rešitev problematike beguncev, še posebej iz Sirije.