Torek, 5. 4. 2022, 12.15
1 leto, 11 mesecev
Kako odpadek hrane postane nov vir, novo življenje, nova priložnost?
Biološke odpadke vsak izmed nas proizvaja vsak dan. V zadnjih dveh letih se je zaradi pandemije covid-19 količina odpadne hrane v gospodinjstvih še povečala, in to za kar sedem odstotkov. Manj pa se je recikliralo, obdelava bioloških odpadkov v bioplinarnah in kompostarnah se je zmanjšala za devet odstotkov.
To so podatki, ki jih je za Slovenijo objavil slovenski statistični urad. Zavedanje in znanje o pravilnem ravnanju z biološkimi odpadki se zdita ob omenjenih dejstvih še pomembnejši.
Vemo, da so biološki odpadki eden največjih sovražnikov okolja. Predstavljajo kar 34 odstotkov vseh odpadkov, 57 odstotkov odpadkov hrane se sploh ne reciklira. Pristanejo v mešanih odpadkih in v ozračje izpuščajo toplogredne pline, posledic teh pa nikakor ne smemo spregledati.
Za vse, ki vas zanima problematika bioloških odpadkov in se želite odgovorno lotiti reševanja tega globalnega problema, Skaza predstavlja Bokashi akademijo. Namenjena je vsem, ki se zavedate, da se pravilno ravnanje z biološkimi odpadki začne v domu, na prav vsakem kuhinjskem pultu. S spremljanjem vsebin, ki jih ponuja Bokashi akademija, boste izvedeli, kako v krogu ravnanja z odpadki pravilno uporabljati rešitve, kot sta dnevna posodica za organske odpadke Organko Daily in kompostnik Bokashi Organko.
Jelena Rašula, idejni vodja projekta Bokashi akademija in vodja digitalnih projektov v Skazi in Anja Damjanović, sokreatorka projekta Bokashi akademija in specialistka tržnega komuniciranja v Skazi.
Akademija je sestavljena iz več modulov, vsi so podprti z videovsebinami in primeri dobrih praks.
Na takšen način bomo spoznali in razumeli, zakaj vsak izmed nas s pravilnim zbiranjem, ločevanjem in predelavo bioloških odpadkov dela dobro za planet in kako s pomočjo bokashi kompostiranja v naših domovih narediti prvi korak k bolj trajnostnemu načinu življenja.
Naročnik oglasnega sporočila je Plastika Skaza.