Maja bo na slovenske prodajne police prišel pametni telefon samsung galaxy S II z AMOLED Plus zaslonom in operacijskim sistemom Google Android 2.3 Gingerbread.
Samsung galaxy S II se ponaša s povezljivostjo HSPA+21 in s tehnologijo Bluetooth 3.0+HS, ki skrajšujeta čas prenosa podatkov. Dvojedrni procesor omogoča hitro brskanje po spletu, večopravilnost, primerljivo z računalniki, vrhunsko kakovost grafike in zmogljiv uporabniški vmesnik 3D na velikem zaslonu. Samsung galaxy S II ima vgrajen fotoaparat z 8 milijoni slikovnih točk, visokokakovostno kamero in snemalnikom z možnostjo snemanja in predvajanja 1080p Full HD video posnetkov. Galaxy S II odlikuje kristalno čist odličen AMOLED Plus zaslon, ki zagotavlja izredno kakovost barvne lestvice, kontrasta in ostrine.
Boljša povezljivost
Samsung galaxy S II obljublja tudi izboljšave storitev na področju konferenčnih tehnologij in povezljivosti podjetja Cisco, celovito izvedbo Microsoftove tehnologije Exchange ActiveSync in varno daljinsko upravljanje naprav podjetja Sybase.
Prilagodljiv začetni zaslon in glasovno prevajanje
Samsungova vsebinska in zabavna središča (Samsung's Hubs), vgrajene mobilne aplikacije, omogočajo dostop do zbirke knjig in revij, glasbe, naprednih mobilnih iger in spletnega družabnega življenja. Za še več uporabnikom personaliziranih doživetij je Samsung razvil Live Panel, ki omogoča združevanje internetnih in drugih vsebin na prilagodljivem začetnem zaslonu. Tako lahko uporabniki ustvarijo lastno podobo Live Panela s prikazi povezav in aplikacij na zaslonu. Galaxy S II z aplikacijo za glasovno prevajanje ponuja, v številnih jezikovnih kombinacijah, tudi glasovne ali tekstovne prevode iz izvirnega v ciljni jezik in obratno.
Podpora za čipe NFC
Samsung je v galaxyju S II predstavil tudi aplikacijo Kies Air, s katero lahko uporabniki vsebino na pametnih telefonih upravljajo prek lokalnih WiFi povezav kar z osebnih računalnikov. WiFi Direct omogoča povezavo telefona z osebnim računalnikom in tiskalnikom z onemogočeno brezžično povezavo, brez WiFi dostopne točke. Tehnologija komunikacije v bližnjem polju (Near Field Communication) pa omogoča branje z različnih predmetov (npr. nalepk, plakatov …), opremljenih z NFC čipi.