Mojmir Suhar, direktor portoroškega Avditorija, je ponudil svoj odstop. K temu je bil "prisiljen" zaradi rdečih številk, v katerih se je znašel javni zavod.
Revizijsko poročilo je namreč že pred nekaj meseci pokazalo, da ima Avditorij približno 100.000 evrov izgube. Suhar trdi, da je večji delež izgube podedoval od prejšnjega vodstva.
Odločitev za odstop zaradi nerazumevanja s prejšnjo občinsko upravo
"Odstop sem ponudil zaradi oteženega sodelovanja z občinsko upravo v prejšnji sestavi - zaradi njenega nerazumevanja, postavljanja pogojev in zaradi stroškov poslovanja. Zahteve in pričakovanja občine so bile namreč večje od zmožnosti Avditorija. Predvsem pričakovanja občine glede prireditev in nizke vsote nadomestila za uporabo dvoran za izvedbo javnega programa so krivi za to, da je poslovanje v enem delu negativno. Te luknje ni bilo mogoče nadomestiti s tržnim delom poslovanja," nam je povedal Suhar.
Svet zavoda predlagal direktorju odstop zaradi izgube
Predsednica sveta javnega zavoda Jana Tolja je pojasnila, da je svet Suharju predlagal odstop po tem, ko je revizijsko poročilo (zahtevali so ga marca, delati so ga začeli avgusta, seja sveta je bila novembra) pokazalo izgubo v višini približno 100.000 evrov.
"Glede na rezultate revizijskega poročila smo lastniku javnega zavoda predlagali razrešitev direktorja. Suharju smo dovolj zgodaj dali možnost, da pred razrešitvijo sam odstopi," pravi Jana Tolja.