Rio 2016 Veronika Macarol Tina Mrak jadranje atletika Maruša Černjul Špela Ponomarenko Janić

Četrtek, 18. 8. 2016, 18.33

Olimpijske igre v Riu, 13. dan

Slovenski jadralki sta se od Ria poslovili z regatno zmago

Tina Mrak Veronika Macarol | Foto Stanko Gruden, STA

Trinajsti dan olimpijskih iger v Riu so bile na delu štiri slovenske olimpijke. Jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta v regati za odličja zmagali, a kljub temu na šestem mestu ostali brez kolajne. Skakalka v višino Maruša Černjul je nastop v Riu končala v kvalifikacijah, kajakašica Špela Ponomarenko Janić pa je na 500-metrski razdalji v finalu B osvojila končno deseto mesto.

Današnji spored na OI

Slovenski nastopi, 13. tekmovalni dan:

Na regatnem polju sta se še zadnjo regato v razredu 470 odjadrali Tina Mrak in Veronika Macarol in v njen premagali vse nasprotnice. Slovenski jadralki sta se v zadnjo preizkušnjo podali s sedmega mesta – nanj sta padli po pritožbi Japonk, sicer bi štartali kot tretji in bi v primeru zmage osvojili srebro kolajno – in po zmagi zasedli končno šesto mesto.

Kajakašica na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić je nastopila v B finalu na 500 metrov, osvojila drugo mesto, kar je zadostovalo za skupno deseto mesto.

V kvalifikacijah skoka v višino je nastopila Slovenka Maruša Černjul in v prvo preskočila višine 180, 185 in 189 centimetrov. Višino 192 centimetrov je Celjanka premagala v tretjem poskusu, na 194 centimetrih pa je letvico trikrat podrla in ostala brez finala.