14. 5. 2017,
19.26

Thermometer Blue 1,28

2

naj gol NK Aluminij NK Krško NK Koper NK Rudar NK Radomlje ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telekom Slovenije

Nedelja, 14. 5. 2017, 19.26

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 33. KROG

Prvaki iz Maribora v Kidričevem doživeli šok

2

NK Olimpija NK Maribor | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

V edini tekmi nedeljski tekmi 33. kroga Prve Lige Telekom Slovenije je Aluminij pred domačimi gledalci nekoliko presenetljivo s 3:1 premagal Maribor. Olimpija je v soboto na derbiju kroga skočila nazaj na drugo mesto.

Aluminj, ki se želi na vsak način izogniti dodatnim kvalifikacijam za obstanek v prvi ligi, je že v prvem polčasu medlim Mariborčanom zabil tri zadetke. Dva je dosegel Vedran Mesec, enega pa Blaž Kramer.

Čeprav se je v drugem polčasu pričakovalo juriš državnih prvakov, a od tega ni bilo nič. Gostje so uspeli doseči le častni zadetek. Tega je ob koncu tekme s prostega strela dosegel Dino Hotić.

Kako se je Aluminij poigral z novim prvakom?

Olimpija spet druga, Gorica ne popušča

Leon Benko je načel mrežo Domžal. | Foto: Vid Ponikvar Leon Benko je načel mrežo Domžal. Foto: Vid Ponikvar V sobotnem derbiju je Olimpija s 3:1 premagala Domžale in skočila nazaj na drugo mesto. V prvem polčasu zanimivega obračuna v Stožicah smo videli tri zadetke.

Olimpija je oba zadetka zadela iz prekinitve. Najprej je podajo s prostega strela izkoristil Leon Benko, v zadnjih sekundah prvega dela pa je neposredno s prostega strela zadel še Danijel Miškić.  Za goste je edini zadetek dosegel Elvis Bratanović.

V drugem polčasu je takoj po prihodu na teren zadel še Kingsley Boateng in postavil končni rezultat. To je bil Ganca sploh prvi zadetek v dresu Olimpije, ki ima zdaj spet dve točki več kot tretjeuvrščene Domžale.

Vrtnice so na prvi sobotni tekmi vnovčile prednost domačega igrišča proti Rudarju. Zmagoviti zadetek za 2:1 je dosegel Tine Kavčič. Gorica ima pred zaključkom prvenstva pred Celjani lepih pet točk prednosti.

Koprčani zlahka, Celjani klecnili

Kozlički so visoko premagali odpisane Radomlje. | Foto: Vid Ponikvar Kozlički so visoko premagali odpisane Radomlje. Foto: Vid Ponikvar Zadnja devetina sezone Prve lige Telekom Slovenije se je začela v Radomljah, ki so še drugič v zgodovini gostile dvoboj 1. SNL.

Mlinarji, ki se selijo v drugo ligo, saj so krepko zaostali za tekmeci, so doživeli še en visok poraz proti Koprčanom.

Kozlički, ki še vedno upajo na Evropo, so zmagali s 4:0.

Krčane so v knežjem mestu spremljali tudi zvesti navijači. | Foto: Vid Ponikvar Krčane so v knežjem mestu spremljali tudi zvesti navijači. Foto: Vid Ponikvar Nogometaši Celja so si privoščili spodrsljaj pred domačimi navijači. Gostitelji, ki so bili do petka v letu 2017 neporaženi, so z 1:2 izgubili proti Krškemu.

Posavcem ob zmagi precej bolje kaže v boju za obstanek, saj so prehiteli Aluminij. Če bodo ostali na osmem mestu, se bodo rešili dodatnih kvalifikacij za popolnitev 1. SNL proti drugoligaškemu podprvaku.