Roman Bezjak Matjaž Kek Marijan Pušnik

Petek, 29. 7. 2016, 8.00

Slovenska trenerja uspešna v Evropi

Marijan Pušnik je zakuril Split, Roman Bezjak kot Diego Maradona

Četrtkov večer v Evropi je bil za slovenski nogomet zelo uspešen. Zanj nista poskrbela samo veličastna zmaga Domžal nad West Ham Unitedom in ugoden remi (1:1) Maribora v gosteh pri Aberdeenu, ampak tudi slovenska trenerja Marijan Pušnik in Matjaž Kek. Predvsem prvi je s splitskim Hajdukom navdušil in praktično že napredoval v naslednji krog kvalifikacij za ligo Europa.

"To je daleč najboljši trener Hajduka zadnjih nekaj let", "Vsi so se mu smejali, a to je šele začetek", "Naj ostane čim dlje, saj je to trener, ki bo iz te ekipe nekaj naredil" in podobni so komentarji, ki jih po zmagi s 3:0 nad Oleksandriji v Ukrajini navijači Hajduka pišejo na raznoraznih družbenih omrežjih z vsebino o splitskem nogometnem ponosu.

V Splitu ga že kujejo v nebo

Navijači so Korošca že vzeli za svojega. | Foto: Navijači so Korošca že vzeli za svojega. Hvalospevov na račun slovenskega trenerja Marijana Pušnika, ki je pred tedni presenetljivo sedel na klop Hajduka in so ga mnogi pričakali z dvomom, ne manjka. Po zmagi nad romunskim CMS Iasijem v prejšnjem krogu in uspešnem prvenstvenem začetku so mnogi povsem spremenili mnenje in zdaj Korošca, ki se je dela v Splitu lotil podobno zagnano kot pred letom dni v Ljubljani, kujejo v nebo.

"Moja ekipa je igrala veličastno in si zaslužila tak rezultat. Za nami je zelo dobra tekma. Vedeli smo, kako igra Oleksandrija, Ukrajince smo dolgo časa analizirali. Izkazal se je tudi naš vratar, ki je imel dve sijajni obrambi, in prišli smo do velike zmage," je po visoki zmagi dejal trener, ki je moral decembra lani zapustiti Olimpijo, čeprav je bil jesenski prvak.

"Iskrene čestitke mojim nogometašem za sijajen prvi polčas in zelo prepričljivo zmago. To je bil super prvi polčas 180-minutnega dvoboja, zdaj nas čaka povratna tekma na polnem domačem štadionu," je še dejal 55-letni trener.

Roman Bezjak je spomnil na Diega Maradono

Na delu je bil v četrtek zvečer še en slovenski trener, in sicer Matjaž Kek, ki je na Hrvaškem že dolgo časa in je tokrat z Rijeko remiziral na zahtevnem gostovanju pri Istanbul Basakseriju Rajka Rotmana, ki tokrat ni igral. Na tej tekmi je bil v središču pozornosti slovenski napadalec Roman Bezjak, čeprav ni zadel (rezultat je bil 0:0).

Igranje z roko Romana Bezjaka

V 25. minuti je slovenski reprezentant svoj gol ubranil kar z roko, a je sodnik spregledal očitno nepravilnost in Turkom dosodil le kot. Ta poteza je spomnila na tisto Diega Maradone, ko je v četrtfinalu svetovnega prvenstva v Mehiki leta 1986 gol pri zmagi nad Anglijo z 2:1 zabil kar z roko, prevaral sodnika in pozneje svoje dejanje opravičil z besedami, da je bila to božja roka. Po tekmi so bili Turki seveda razburjeni in prepričani, da jih je norveški sodnik Svein Erik Edvardson močno oškodoval.