Matjaž Kek Roman Bezjak

Nedelja, 24. 7. 2016, 15.42

Nova zadetka Romana Bezjaka

Lep jubilej Matjaža Keka: na klopi Rijeke je zmagal že stokrat

Dve tekmi, štirje goli. To je strelski izkupiček slovenskega napadalca Romana Bezjaka v dresu Rijeke v tej sezoni hrvaškega nogometnega prvenstva. Blestel je tudi pri zmagi Rečanov nad Istro s 3:1. To je bila že 100. zmaga Matjaža Keka na klopi Rečanov.

Po dveh golih pri zmagi s 3:0 nad Splitom v gosteh je Roman Bezjak navdušil tudi pri petkovi zmagi Rijeke na lokalnem derbiju proti Istri s 4:1. Slovenski reprezentant je v 7. minuti zadel prvič, takrat je bilo na semaforju že 2:0, po 28 minutah igre pa zadel še drugič, ko je Rijeko popeljal v vodstvo s 3:0. Na igrišču je bil od prve do zadnje minute.

Po dveh tekmah ima na svojem strelskem računu štiri zadetke in je z naskokom najboljši strelec hrvaškega prvenstva.

Rijeka, ki jo s klopi vodi nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek, je s polnim izkupičkom in razliko v zadetkih 7:1 po dveh tekmah na vrhu hrvaškega prvenstva.

Statistika Matjaža Keka na klopi Rijeke je izjemna. | Foto: Statistika Matjaža Keka na klopi Rijeke je izjemna.

Le 23 porazov na 166 tekmah

Izkušeni Mariborčan je na tekmi proti Istri prišel do jubilejne 100. zmage na klopi Rijeke v vseh tekmovanjih. Od februarja 2013, ko je prišel na Reko, je v vseh tekmovanjih zabeležil še 43 remijev in 23 porazov v 166 tekmah.