Četrtek, 11. 5. 2017, 20.15

Svetovno prvenstvo v Kölnu in Parizu, 7. dan

Kanadčani so se pošteno namučili s Francozi, Ovečkina ne bo na pomoč ruski vrsti

Kanada Francija IIHF SP Pariz | Foto Reuters

Sedmi dan svetovnega hokejskega prvenstva je slovenska reprezentanca prosta, v pariški skupini pa so se Čehi dodobra namučili z Norvežani in jih premagali šele v podaljšku z 1:0. Kanadčani so v večerni tekmi s 3:2 premagali trdožive Francoze. V skupini A so si Rusi v eni minuti priigrali zmago nad Dansko.

Čehi so naslednji tekmec Slovencev, tekma bo v petek ob 16.15, danes pa se merijo z Norvežani. Po 60 minutah igre ni bilo gola, do dveh točk pa Čehe v drugi minuti podaljška poleplaj Jan Kovar. Čehi so dominirali, na norveška vrata sprožili 32 strelov, a jih je v obup spravljal razpoloženi vratar Lars haugen. Vse do 62. minute tekme.

Francozi so dobro kljubovali favoriziranim Kanadčanom in jim šele v zadnji tretjini priznali premoč z 2:3.

Rusi so danes s pol moči porazili Dance, vprašanje zmagovalca so razrešili v eni minuti druge tretjine. Iz ZDA pa je prišla vest, da "zbornaji" prvič v 12 letih ne bo pomagal zvezdnik iz lige NHL Aleksander Ovečkin. | Foto: Reuters Rusi so danes s pol moči porazili Dance, vprašanje zmagovalca so razrešili v eni minuti druge tretjine. Iz ZDA pa je prišla vest, da "zbornaji" prvič v 12 letih ne bo pomagal zvezdnik iz lige NHL Aleksander Ovečkin. Foto: Reuters

V kölnski skupini A sta se v popoldanski tekmi pomerili reprezentanci Rusije in Danske, zmagali so Rusi, ki so vse tri gole dosegli v eni minuti druge tretjine. Iz ZDA pa je prišla vest, da se ruski hokejski zvezdnik Aleksander Ovečkin ne bo pridružil "zbornaji" v Nemčiji, kljub temu, da je njegov klub Washington Capitals končal sezono v ligi NHL. Že na zadnjih tekmah končnice je namreč igral s pomočjo protibolečinskih injekcij, zato tudi na prvenstvu ne bi bil stoodstoten.

V večerni tekmi so Švedi z 2:0 porazili Latvijce in jim zadali prvi poraz na tem prvenstvu.