Svetovno prvenstvo, Köln & Pariz, 4. dan

Nor preobrat Čehov, ZDA dobile poslastico proti Švedom

1

Češka Finska | Foto Vid Ponikvar

Četrti dan svetovnega hokejskega prvenstva, ki ga gostita Köln in Pariz, je bila slovenska reprezentanca prosta, v njeni skupini B pa sta bili odigrani dve tekmi. Kanada je svoje delo opravila z odliko, saj je kar s 6:0 premagala Belorusijo, Češka pa je po kazenskih strelih premagala Finsko. Večerni derbi skupine A je pripadel ZDA.

Belorusi na tem prvenstvu ostajajo brez točke, Kanada pa brez poraza. 26-kratni svetovni prvaki so svojo mrežo ohranili nedotaknjeno, nasprotnikovega vratarja pa so premagali kar šestkrat.

Finci, ki so v nedeljo izgubili proti Franciji, so odlično začeli proti Čehom, saj so po prvi tretjini vodili že s 3:0. V zadnji tretjini so popustili, nasprotniki pa so trikrat zadeli in izsilili podaljšek. Zmagovalca so odločili šele kazenski streli, popolnega preobrata pa so se veselili Čehi.

Reprezentanci ZDA in Švedske sta pripravili pravi hokejski spektakel, ki je na koncu pripadel Američanom. | Foto: Reuters Reprezentanci ZDA in Švedske sta pripravili pravi hokejski spektakel, ki je na koncu pripadel Američanom. Foto: Reuters

Prva tekma dneva v skupini A je bil obračun Nemčije in Rusije. Nemci so presenetili ZDA, tokrat pa so bili proti Rusom nemočni, tekma se je končala z rezultatom 6:2.

Poslastica dneva je potekala med ZDA in Švedsko. Skandinavci so trikrat povedali, Američani pa so izid trikrat izenačili, v 52. minuti pa je J.T. Compher zabil odličilni gol za zmago ZDA.