SVETOVNO PRVENSTVO, KÖLN & PARIZ, 2. DAN

Risi pred Švicarji klonili šele po kazenskih strelih

2

risi Slovenija Švica Mitja Robar | Foto Reuters

Na svetovnem hokejskem prvenstvu so Slovenci odigrali prvo tekmo. V skupini B v Parizu so proti močni Švici izgubili šele po kazenskih strelih s 4:5. Igrali so brez poškodovanega Žige Panceta, ki je že končal prvenstvo, zamenjal pa ga je Nik Pem. Po prvi tretjini so bili že skoraj v izgubljenem položaju, nato pa se vrnili v igro in na koncu osvojili pomembno točko.

-> Spored svetovnega prvenstva v Kölnu in Parizu
-> Rezultati svetovnega prvenstva v hokeju

Slovenci so pred tekmo proti močni Švici upali na presenečenje, a v prvi tretjini ni kazalo, da so tega sposobni. Švicarji so namreč slovenskega vratarja Gašperja Krošlja premagali kar štirikrat.

Švicarska kanonada se je začela, ko sta v razmiku 11 sekund zadela Andreas Ambuhl in Gaetan Haas, do konca tretjine pa sta zadela še Romain Loeffel in Simon Bodenmann.

Nerazpoloženega Krošlja zamenjal Matija Pintartič

Slovenski selektor Nik Zupančič je pred drugo tretjino v vrata postavil Matijo Pintariča, ki je zamenjal nerazpoloženega Krošlja. Krole je iz 15 strelov prejel štiri zadetke. Pintarič je zaustavil vseh osem strelov, Slovenija pa je ob koncu te tretjine tudi zadela prek kapetana Jana Muršaka.

V drugi tretjini je v slovenska vrata stopil Matija Pintarič in prvi gol dobil šele ob kazenskih strelih. | Foto: Reuters V drugi tretjini je v slovenska vrata stopil Matija Pintarič in prvi gol dobil šele ob kazenskih strelih. Foto: Reuters

Prebujeni risi izkoristili številne švicarske izključitve

V zadnji tretjini so Slovenci pokazali povsem drugačen obraz in pripravili imenitno vrnitev. Z golom Žige Jegliča so v 45. minuti zaostanek razpolovili, v 55. minuti pa izkoristili premoč dveh igralcev na ledu in se z golom Jana Urbasa Švicarjem približali le na gol zaostanka. Za izenačenje je minuto kasneje poskrbel Robert Sabolič. Švicarji so si v tej tretjini sicer prislužili kar deset kazenskih minut.

V loteriji kazenskih strelov srečnejši Švicarji

Do konca rednega dela tekme se rezultat ni več spremenil in tudi v petminutnem podaljšku gola ni bilo. Odločali so kazenski streli, s katerimi so Švicarji z golom Damiena Brunnerja osvojili dve točki. Za Slovenijo so streljali Sabolič, Tičar in Muršak, a jim odličnega švicarskega vratarja Jonasa Hillerja ni uspelo ukaniti. Pintarič je ustavil strela Hollensteinu in Richardu.

Rise jutri prav tako ob 12.15 čaka obračun s svetovnimi prvaki Kanadčani. V skupini B so sicer Belorusi doživeli še drugi poraz, po Fincih so jih premagali še Čehi, ki so si z zmago s 6:1 povrnili nekaj samozavesti po porazu proti Kanadčanom v prvem krogu. Norvežani so v večerni tekmi s 3:2 premagali Francoze.

V Kölnu so Latvijci s 3:0 porazili Dance. | Foto: Reuters V Kölnu so Latvijci s 3:0 porazili Dance. Foto: Reuters

V skupini A, ki jo gosti Köln v Nemčiji, so Latvijci s 3:0 premagali Dance, popoldne so Slovaki šele v podaljšku strli Italijane, zvečer pa so palice prekrižali še Nemci in Švedi, visoke zmage s 7:2 pa so se veselili Skandinavci.