Petek, 5. 5. 2017, 22.41

Svetovno prvenstvo, Köln & Pariz, 1. dan

Rusom in Kanadčanom poslastici, Nemčija presenetila ZDA

Kanada Češka hokej SP 2017 | Foto Reuters

Prvi dan svetovnega hokejskega prvenstva elitne divizije je reprezentanca Rusije po kazenskih strelih premagala Švedsko, Finci so tesno ugnali Belorusijo, Kanada je premagal Češko, Nemčija pa presenetila ZDA.

Že prvi dan 81. svetovnega hokejskega prvenstva torej prinaša klasična obračuna hokejskih velesil. Devetkratni svetovni in dvakratni olimpijski prvaki Švedi so v 15. minuti povedli proti Rusom, ti pa so v zadnji tretjini izenačili in izsilili podaljšek. Ta ni prinesel zmagovalca, zato so o njem odločali kazenski streli, kjer so bili uspešnejši Rusi, ki so s 27 naslovi prvakov (22 pod zastavo SZ) rekorderji svetovnih prvenstev. Edini, ki je premagal nasprotnikovega vratarja, je bil Artemi Panarin.

Rusi so prvenstvo začeli z zmago proti Švedom. | Foto: Reuters Rusi so prvenstvo začeli z zmago proti Švedom. Foto: Reuters

V slovenski skupini B, ki tekme igra v pariški dvorani Bercy, je uvodno tekmo dobila Finska, ki je s 3:2 premagala Belorusijo. Finci so povedli z 2:0, a so se nasprotniki vrnili v igro in poravnali izid, odločilen gol pa je v 50. minuti dosegel Veli-Matti Savinainen.

V Parizu se Kanadčani, s 26 naslovi druga najuspešnejša reprezentanca v zgodovini, s 4:1 premagali Čehe, ki so svetovno konkurenco pokorili dvanajstkrat. V večernem terminu skupine A pa je Nemčija z 2:1 presenetila reprezentanco ZDA. Odločilni zadetek je zabil Patrick Hager v 54. minuti.

Risi bodo prvo tekmo letošnjega prvenstva igrali v soboto, ko se bodo ob 12.15 pomerili s Švico.