Sreda,
24. 10. 2018,
12.48

Osveženo pred

5 let, 7 mesecev

Oglasno sporočilo

Natisni članek

Natisni članek

PR članek zdravje probiotiki

Sreda, 24. 10. 2018, 12.48

5 let, 7 mesecev

NARAVNI PROBIOTIKI: Ali tudi ti misliš, da naravni probiotiki delajo čudeže?

Oglasno sporočilo

Probiotiki so dobri za prebavo. Glede na število oglasov, s katerimi nas bombardirajo predvsem na prehodu iz jeseni v zimo, bi težko spregledali to, že splošno znano dejstvo, kajne? To so tisti pridni "človečki", ki za nas gradijo visok obrambni zid pred virusi, ohranjajo naše črevesje zdravo in krepijo naš imunski sistem. In že se gnetemo po trgovinah ter kupujemo zelje in probiotične jogurte v veri, da bodo odpravili napihnjenost in rešili našo prebavo ter nas ohranili zdrave celo zimo. Verjemi, vse skupaj je veliko bolj zapleteno.

En odmerek dobrega probiotika v kapsulah nadomešča 100 do 1000 probiotičnih jogurtov. | Foto: En odmerek dobrega probiotika v kapsulah nadomešča 100 do 1000 probiotičnih jogurtov.

Včasih smo preživeli z uživanjem kefirja in kislega zelja

Ja, res je. Vsak starejši gospod ali gospa ti bosta povedala, da so včasih doma na vasi kisali veliko mleka in zelja. Že takrat so vedeli, da, če želiš biti zdrav, moraš tega pojesti čim več. In še kako prav so razmišljali! Probiotiki so naravno prisotni v fermentiranih mlečnih živilih in v fermentirani zelenjavi. Njihovo količino pa lahko povečamo s kvalitetnimi probiotičnimi prehranskimi dopolnili.

Najprej pa razčistimo s strokovno definicijo – kaj pravzaprav so probiotiki? Probiotiki so mikroorganizmi, ki ugodno vplivajo na zdravje osebe, ki jih uživa. Dober probiotik je odporen na kisli pH v želodcu in bazični v tankem črevesju. Prav tako mora biti probiotik odporen na prebavne encime, da se že med samo prebavo ne razgradi in umre. Kaj vse to sploh pomeni?

Probiotične bakterije so živi organizmi in zato je zelo pomembno, da jih v prvi vrsti ohranimo žive. V prvi vrsti so občutljive na vpliv zunanjih dejavnikov. Sobna temperatura, vlaga in svetloba vplivajo na to, da se koncentracija probiotičnih bakterij v izdelkih lahko zmanjša. Pri zaužitju fermentiranih izdelkov, naravni probiotiki v njih pridejo po prebavnem traktu do želodca. Ker je želodec zelo kislo okolje in probiotične bakterije zelo občutljive, je to okolje lahko za njih smrtno. Poleg tega pa probiotiki za življenje potrebujejo tudi hrano, logično. Velikokrat pa se zgodi, da jim te hrane zaradi različnih razlogov zmanjka. Takrat se razgradijo in umrejo.

Kako ohraniti probiotike žive na daljši rok?

Zavedati se moreš, da na tvoje telo učinkujejo le žive bakterije. To pomeni, da morajo preživeti postopke priprave, po zaužitju pa preživeti pot skozi želodec in učinkovati tam, kjer so najbolj potrebne – v tankem črevesju. Ja, pot je dolga in nikakor enostavna. Torej, kako jim lahko zagotovimo »uspešno delovno okolje«? V obliki prehranskih dopolnil v kapsulah, ki vsebujejo liofilizirane probiotične bakterije. Preprosto povedano, to so koristne bakterije, ki jih najprej razmnožijo in potem posušijo – jih uspavajo ter zaščitijo pred vlago. Med sušenjem bakterije spremenijo obliko in potem pridno čakajo na bolj ugodno - vlažno okolje. Probiotične bakterije se torej ponovno aktivirajo šele takrat, ko pridejo v stik z vlago. In ravno to si želimo.

Poplava probiotičnih prehranskih dopolnil

V zadnjih letih že skoraj na vsakem koraku slišiš ali prebereš nekaj o tem, kako priporočljivo je vnesti probiotike v vsakdanjo prehrano. Dodatno se jih še posebej »reklamira« v obdobju virusov, prehladov, gripe in drugih obolenj, tj. na prehodu iz jeseni v zimo. Učinkovito naj bi odpravljali tudi drisko in druge črevesne težave, kot je napihnjenost. Ponudbe je ogromno in ravno tolikšna je zmedenosti ljudi, kaj za boga izbrati! Začnimo pri osnovah. Naj kaj moraš biti pozoren pri nakupu kakovostnega probiotičnega izdelka:

1. Pozanimaj se katere seve bakterij vsebuje probiotični izdelek, ki ga kupuješ.Najprej, kaj je to sev? Sev so skupine probiotičnih bakterij iste vrste. Pomembno je vedeti, da niso vsi sevi za vse težave in ne delujejo vsi na enak način. Probiotik, ki ti ga zdravnik priporoči pri zdravljenju z antibiotiki, po vsej verjetnosti ne bo pomagal pri driski, ki jo povzroči npr. rotavirus.

2. Probiotično prehransko dopolnilo naj vsebuje vsaj milijardo živih bakterij.

Izjemnega pomena je število probiotičnih bakterij, saj vse ne preživijo poti do črevesa, še posebej zaradi želodčne kisline.

3. Najboljše je kupiti probiotike v prahu (v obliki kapsul).

Prah podaljšuje življenje in stabilnost bakterijskih sevov. Kot smo že povedali, s procesom liofiliziranja probiotične kulture posušijo in na ta način uspavajo. V takšni obliki mirujejo toliko časa, dokler ne pridejo v stik z vlago. Kako jih zavarujejo? Zaprejo jih v kapsule in jim s tem podaljšajo življenje za mnogo let. Bakterije v kapsuli torej začnejo delovati šele, ko se kapsula razgradi, tj. v črevesju. V nasprotju, probiotične bakterije mešane v tekočini so že aktivirane, kar pomeni, da bakterije hitreje umrejo zaradi pomanjkanja hrane.

4. Kakovostni probiotiki naj vsebujejo tudi prebiotike.

Kadar govorimo o probiotikih moramo vedeti, da je poleg njih priporočljivo uživati tudi prebiotike. Kaj sploh so prebiotiki? Zelo enostavno lahko opišemo prebiotike kot hrana za probiotične bakterije. To so vlaknine, ki jih telo ni sposobno prebaviti. Ker jih telo ne prebavi, pridejo v črevesje neprebavljene in so zato zelo koristna hrano za probiotike. Na ta način spodbujajo rast in razmnoževanje probiotikov. Naravne prebiotike najdemo v živilih kot so: čebula, por, beluši, česen, korenina cikorije, špinača in banane. Najboljše je torej, da pri nakupu izbereš probiotični izdelek, ki že vsebuje mešanico tudi prebiotičnih snovi, ki izboljšujejo delovanje probiotikov.

5. Terapija s probiotiki naj traja od 4 do 6 tednov.

Vsako črevo je drugačno, to je res. A ugotovili so, da traja nekje do 2 mesecev, da se v telesu vzpostavijo trajne kolonije bakterij. Torej, da dobre probiotične bakterije prevladajo nad tistimi slabimi.

 

Malinca PR | Foto: Probiotiki v kapsulah Malinca

Malinca je slovenskemu, hrvaškemu in nemškemu tržišču predstavila probiotike v kapsulah lastne blagovne znamke, ki jih je razvijala in testirala zadnje mesece. Podjetje Malinca se je odločilo za razvoj in proizvodnjo lastnih probiotikov prav zaradi večjega nadzora nad kvaliteto sestavin in vpliva na samo recepturo produkta. Trgu želi ponuditi kvaliteten izdelek, brez GSO (gensko spremenjenih organizmov), soje, mleka in glutena. Izdelek, ki zagotavlja stabilnost sevov tudi pri shranjevanju na sobni temperaturi ter njihovo učinkovitost do izteka roka uporabe.Probiotiki v kapsulah vsebujejo edinstveno mešanico probiotičnih in prebiotičnih bakterij, ki dokazano ugodno delujejo na prebavo in pomagajo vzdrževati zdravo črevesno mikrofloro.Na prebavo ugodno delujejo bakterije vrst: Lactobacillus casei, Bifidobacterium longum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus rhamnosus.Sevi bakterij, ki pomagajo vzdrževati zdravo črevesno mikrofloro v telesu so pa naslednji: Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus rhamnosus.

Sestavljeni so iz 100 % čistih živih bakterij ter HPMC kapsule. Kapsula poskrbi, da mešanica probiotikov in prebiotikov uspešno pride do svojega cilja – tankega črevesja.Probiotike sestavlja 16 edinstvenih probiotičnih bakterijskih sevov, ki v času uporabe zagotavljajo kar 20 milijard živih kultur na kapsulo. To jih uvršča na najvišje mesto po kakovosti, pa tudi narejeni so v Sloveniji.

Jih želiš naročiti? Potem le klikni na https://www.malinca.si/imunobiotiki-v-kapsulah.html

 


Naročnik oglasne vsebine je Malinca d.o.o.