Četrtek, 22. 2. 2018, 13.45

OI v Pjongčangu, biatlon, štafeta (ž)

Zlate Belorusinje do izjemnega uspeha v biatlonu

Darja Domračeva Biatlon | Foto Guliver/Getty Images

Beloruska ekipa biatlonk je na olimpijskih igrah v Pyeongchangu s časom 1:12:03,4 presenetljivo prišla do zlata. Za Belorusinjami so se zaostankom 10,7 sekunde na drugo mesto uvrstile Švedinje, francoske biatlonke so bile bronaste (+17,6). V težkih vremenskih razmerah se ni znašla favorizirana nemška ekipa, ki je v cilj prišla na osmem mestu.

Tekmo sta zaznamovala vreme - na začetku je snežilo, kasneje pa je bilo vetrovno - in odličen nastop beloruske tekmovalke Darje Domračeve, ki je svoji ekipi v zadnji menjavi priborila zlato. S tem je postala prva biatlonka s štirimi zlatimi olimpijskimi medaljami. Skupaj ima šest olimpijskih odličij, tri zlate iz Sočija 2014, en bron z iger v Vancouvru leta 2010, na teh igrah pa je poleg današnjega zlata osvojila še srebro na tekmi s skupinskim startom.

Domračeva, ki je poročena z norveško biatlonsko legendo Olejem Einarjem Bjoerndalnom, je tako nosilka obeh medalj, ki jih je Belorusija osvojila na igrah v Južni Koreji.