Otepaeae smučarski tek Katja Višnar Anamarija Lampič Anamarija Lampič

Smučarski tek, Otepaeae (10 km)

Norvežanka najhitrejša, Lampičeva 23.

Anamarija Lampič | Anamarija Lampič se je na Švedskem ponovno vpisala med dobitnice točk. | Foto Sportida

Anamarija Lampič se je na Švedskem ponovno vpisala med dobitnice točk.

Norveška smučarska tekačica Therese Johaug je zmagovalka 10-kilometrske tekme v klasični tehniki za svetovni pokal v Otepääju. Za 48,4 sekunde je prehitela Švedinjo Ebbo Andersson in za 56,7 sekunde Rusinjo Natalijo Neprjajevo. Boljša od dveh Slovenk na startu je bila Anamarija Lampič na 23. mestu. Pri moških je bil na 15-kilometrski preizkušnji najhitrejši Finec Iivo Niskanen.

Anamarija Lampič je za zmagovalko zaostala 2:56,7 minute. Katja Višnar je z zaostankom 5:50,4 minute osvojila 51. mesto.

Na petem mestu je končala vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Norvežanka Ingvild Flugstad Oestberg, pred njo je danes končala še Švedinja Charlotte Kalla.

Katja Višnar
Sportal Katja Višnar med najboljšimi, v finalu pa šok: Noge me niso več držale

Finski smučarski tekač Iivo Niskanen je zmagovalec 15-kilometrske tekme. Na drugem mestu je s 15,9 sekunde zaostanka končal Rus Aleksander Bolšunov, na tretjem pa Norvežan Didrik Toenseth, ki je bil počasnejši 46,4 sekunde.

Tik pod odrom za zmagovalce je končal vodilni v skupnem seštevku pokala Norvežan Martin Johnsrud Sundby, ki je zaostal 48 sekund.

Do uvrstitve je prišel Benjamin Črv, ki je bil počasnejši 4:49,7 sekunde, to je zadoščalo za 54. mesto. Miha Šimenc tekme ni startal.