Lucija Medja smučarski tek Miha Šimenc

Nedelja, 14. 1. 2024, 16.13

smučarski tek, državno prvenstvo, 10 kilometrov, planica

Nov naslov državne prvakinje za Lucijo Medja, pri moških slavil Šimenc

Lucija Medja | Lucija Medja je po sprintu državna prvakinja postala še na razdalji., | Foto SloSki

Lucija Medja je po sprintu državna prvakinja postala še na razdalji.,

V Planici so se danes za naslove državnega prvaka najboljši slovenski tekači in tekačice na smučeh pomerili še na razdalji v klasičnem koraku. V absolutnih kategorijah sta slavila Miha Šimenc (Logatec) in, tako kot v soboto v sprintu v prostem koraku, Lucija Medja (Bled).

Člani so se pomerili na 10-kilometrski razdalji s posamičnim startom, pretekli so štiri kroge v dolžini 2,5 kilometra. Državni prvak je postal Šimenc, slabe pol minute je zaostal Miha Ličef (Gorje), tretji je bil prvak v sprintu, Boštjan Korošec (Bohinj) z zaostankom dobrih 50 sekund, preostala konkurenca je zaostala več kot minuto.

Med članicami je bila na enaki razdalji še bolj prepričljiva 19-letna Lucija Medja, za katero je tako popoln konec tedna v Planici, saj je osvojila dva naslova. Srebro je z zaostankom 58 sekund osvojila Tia Janežič (Dol pri Ljubljani), ki je s tem prav tako ponovila včerajšnji dosežek, bron pa je pripadel 16-letni Zali Zupan (Medvode) z zaostankom le 1,2 sekunde za srebrom.