1. 3. 2009,
15.20

Nedelja, 1. 3. 2009, 15.20

Northung kralj Liberca

Norvežan Petter Northung je z izjemnim ciljnim šprintom osvojil 50-kilometrsko tekaško preizkušnjo na svetovnem prvenstvu v Libercu.

Na drugo mesto se je uvrstil Rus Maksim Vilegzanin (+0,7 sekunde), tretji pa je bil Nemec Tobias Angerer (+2,0). Tik pod oder za zmagovalce je maraton končal aktualni olimpijski prvak Giorgio di Centa. Petter Northug, ki je v silovitem šprintu pometel s konkurenti, je po zmagah na zasledovalni preizkušnji in z norveško štafeto osvojil že tretjo zlato medaljo na prvenstvu ter je eden največjih junakov tekmovanja. "To je bila zame odlična dirka. V zadnjem vzponu sem imel odličen položaj in nekaj sto metrov pred ciljem sem se še dobro počutil, odločen, da zmagam. Še zdaj ne morem prav dobro doumeti, da sem na tem prvenstvu osvojil kar tri zlate kolajne," je bil presrečen 23-letni norveški tekač, ki je svoji državi priboril peto najžlahtnejše odličje, s čemer so Vikingi na prvem mestu lestvice osvojenih zlatih kolajn prehiteli Američane.

S kraljevsko preizkušnjo se je zaključilo 47. svetovno prvenstvo v nordijskih disciplinah.