4. 1. 2009,
14.53

Nedelja, 4. 1. 2009, 14.53

Kouivuranta še četrtič letos

Finec Anssi Koivuranta je na 11. letošnji tekmi svetovnega pokala nordijskih kombinatorcev v Schonachu zabeležil še četrto letošnjo zmago in drugo posamično zapored.

Vodilni v svetovnem pokalu je bil najboljši že po skoku, prednost skakalnice pa je zadržal tudi po desetkilometrski tekaški preizkušnji.

Dobrih šest sekund je zaostal Američan Bill Demong, šele 18. po skoku, tretji je bil Nemec Björn Kircheisen.

Mitje Oraniča, ki je bil letos edini, ki je nastopil na štirih tekmah svetovnega pokala, tokrat ni bilo na startu. Slovenska reprezentanca se je namreč odločila, da raje nastopi na tekmi celinskega pokala v avstrijskem Eisenerzu, kjer pa se tudi ni izkazala. Oranič je na prvi od dveh tekem zasedel 21. mesto (na drugi ni nastopil), isto uvrstitev je na drugi zabeležil Gašper Berlot.

V svetovnem pokalu ima Koivuranta zdaj 643 točk, Demong 447, Norvežan Magnus Moan, ki je bil tokrat 11., pa 420. Oranič je z desetimi točkami na 50. mestu.