Sobota, 6. 2. 2021, 11.42

GARMISCH-PARTENKIRCHEN, Superveleslalom (MOŠKI)

Kriechmayr spet nepremagljiv, Slovenci skromni tudi na zadnjem testu pred vrhuncem zime

1

Vincent Kriechmayr | Avstrijec Vincent Kriechmayr je veliki zmagovalec superveleslaloma v Garmischu.  | Foto Guliverimage/Getty Images

Avstrijec Vincent Kriechmayr je veliki zmagovalec superveleslaloma v Garmischu.

Avstrijec Vincent Kriechmayr je veliki zmagovalec superveleslaloma v Garmisch-Partenkirchnu, ki je gostil zadnjo preizkušnjo pred letošnjim svetovnim prvenstvom v Cortini d'Ampezzo. Na štartu so bili tudi štirje Slovenci, dva sta prismučala do točk. Miha Hrobat je osvojil 25. mesto (+1.64), Boštjan Kline pa je tekmovanje končal na 28. mestu. (+1.71).

Martin Čater
Sportal Sanjska popotnica za Parisa, slaba za Slovence

Martin Čater, ki je v petek za las zgrešil smukaške točke, je odstopil, debitant v svetovnem pokalu Nejc Naraločnik, ki je štartal kot 51., pa je zasedel 48. mesto (+3.11).

Gregor Koštomaj | Foto: Nebojša Tejič/STA Foto: Nebojša Tejič/STA Koštomaj: To je rahel obliž

"Danes so dejansko malo boljši rezultati, vsaj točke, kar je po zadnjih tekmah, ko nismo osvojili niti točk, rahel obliž. Vsekakor pa samo smučanje tehnično še ni na dovolj visoki ravni, da bi govorili o nekem zadovoljstvu. Fantje bodo morali zadeve še nadgraditi, a kot sem rekel, je nek pokazatelj, da smo s solidnimi vožnjami lahko zraven. Z malo bolj odprtimi očmi odhajamo v Cortino. Treba je omeniti kar soliden nastop Nejca, prvi nastop v svetovnem pokalu. Fant se mora skaliti, a pristop je bil pravi," je nastope slovenske četverice ocenil trener slovenske moške ekipe za hitri disciplini Grega Koštomaj.

Na zmagovalni oder sta se povzela še Matthias Mayer, ki je za vodilnim rojakom na 2. mestu zaostal 17 stotink sekunde, in Švicar Marco Odermatt, ki je z zaostankom 49 stotink sekunde osvojil 3. mesto.

Najboljši slovenski dosežek je vknjižil Miha Hrobat, ki je pristal na 25. mestu. | Foto: Guliverimage/Getty Images Najboljši slovenski dosežek je vknjižil Miha Hrobat, ki je pristal na 25. mestu. Foto: Guliverimage/Getty Images

Za Vincenta Kriechmayrja je to druga zaporedna superveleslalomska zmaga in odlična popotnica za svetovno prvenstvo v Cortini, ki se bo v ponedeljek začelo z žensko alpsko kombinacijo, v torek pa bo na sporedu moški superveleslalom.

Do konca sezone sta na sporedu še dva moška superveleslaloma (Kvitfjell, Lenzerheide). V rdeči majici vodilnega je prav Kriechmayr, ki ima po petih superveleslalomih 341 točk, drugi je Mayer, tretji zmagovalec uvodnega superveleslaloma sezone Švicar Mauro Caviezel, ki okreva po poškodbi.

Poškodovana sta tudi zmagovalca superveleslaloma v Val Gardeni in Bormiu Norvežan Aleksander Aamodt Kilde in Američan Ryan Cochran-Siegle.