Sobota, 9. 1. 2021, 15.50

Deskanje, paralelni veleslalom, Scuolo

Tim Mastnak na stopničkah v Scuolu

1

Tim Mastnak | Tim Mastnak je osvojil tretje mesto. | Foto Guliverimage/Getty Images

Tim Mastnak je osvojil tretje mesto.

Slovenski deskar na snegu Tim Mastnak je na paralelnem veleslalomu za svetovni pokal v švicarskem Scuolu zasedel tretje mesto in se petič v svetovnem pokalu uvrstil na stopničke zmagovalnega odra. V sezoni so to druge stopničke za slovenske deskarje. Mastnak je odlično formo nakazal že v kvalifikacijah, kjer je bil najhitrejši.

Tim Mastnak je bil najboljši v kvalifikacijah, nato je premagal Avstrijca Alexandra Payerja, se v četrtfinalu maščeval olimpijskemu prvaku, Švicarju Nevinu Galmariniju, za poraz v osmini finala olimpijskih iger v Pyeongchangu, v polfinalu pa ga je zaustavil Michal Nowaczyk. Poljak, ki doslej še nikoli ni bil višje od 12. mesta, je bil hitrejši za 22 stotink sekunde.

V malem finalu je ugnal Nemca Stefana Baumeisterja. | Foto: Guliverimage/Getty Images V malem finalu je ugnal Nemca Stefana Baumeisterja. Foto: Guliverimage/Getty Images

Mastnak je nato v malem finalu ugnal Nemca Stefana Baumeisterja in še enkrat dokazal, da mu proga v Scuolu ustreza. Tu je dosegel eno od svojih treh zmag v svetovnem pokalu. "Lepo je, da sem po sezoni premora spet na stopničkah. Dokazal sem, da mi Scuol leži in da sem še sposoben priti zelo visoko. To sem sicer nakazal že v Carezzi, a se tam v finalu ni izšlo, tokrat je bilo bolje. Žal je tudi nekaj grenkega priokusa. V polfinalu proti Poljaku sem v zgornjem delu naredil napako, ki je v nadaljevanju nisem mogel več popraviti. A s svojimi vožnjami moram biti zadovoljen, veselim se že naslednjih tekem," je dejal Mastnak, ki bo imel naslednjo priložnost za dokazovanje že v torek, ko bo v Bad Gasteinu tekma v paralelnem slalomu.

Končne zmage se je prvič v karieri veselil Rus Igor Slujev. V izločilnih bojih je od Slovencev nastopil še Žan Košir, ki je bil do zdaj v sezoni edini Slovenec na stopničkah, že v osmini finala je bil tudi od njega boljši Nowaczyk. Tržičan je na koncu zasedel 13. mesto.

Žan Košir je bil 13. | Foto: PierrexTeyssot, Guliverimage Žan Košir je bil 13. Foto: PierrexTeyssot, Guliverimage

Rok Marguč prepočasen

Rok Marguč je bil za izločilne boje prepočasen že v prvi vožnji, na modri progi je dosegel 19. čas. Črt Ikovic in Jernej Glavan sta bila prav tako prepočasna že v prvi kvalifikacijski vožnji. Ikovic je bil na rdeči progi 24., Glavan pa na modri 28.

Med ženskami najhitrejša Sofija Nadiršina

V ženski konkurenci je bila prepričljivo najhitrejša Sofija Nadiršina, ki je s svojo prvo zmago dopolnila ruski uspeh.. Slovenskih predstavnic ni bilo, manjkala je tudi Čehinja Ester Ledecka, ki ta konec tedna tekmuje v hitrih disciplinah svetovnega pokala v alpskem smučanju v avstrijskem St. Antonu.

Mastnak, ki je eno od treh zmag za svetovni pokal zbral ravno v Scuolu leta 2018, je bil lani na švicarskem prizorišču peti, medtem ko je bil Žan Košir v Scuolu najboljši deseti, prav tako leta 2018.