Chamonix, slalom

Noelu vremenska loterija v Franciji, Hadalin do novih točk

Clement Noel | Clement Noel se je najbolje znašel v zahtevnih razmerah. | Foto Getty Images

Clement Noel se je najbolje znašel v zahtevnih razmerah.

Francoz Clement Noel je postal zmagovalec že devetega slaloma za svetovni pokal v tej sezoni v Chamonixu. V zahtevnih, skorajda spomladanskih razmerah je drugo mesto osvojil Norvežan Timon Haugan, ki je bil po prvi vožnji enajsti, na tretje mesto pa se je z devetega povzpel Avstrijec Adrian Pertl. Tako za Haugna kot za Pertla so to prve stopničke v karieri. Štefan Hadalin je osvojil 18. mesto in vknjižil nove točke svetovnega pokala, v tej sezoni jih v slalomu ni osvojil le enkrat.

Alpski smučarji so se v Chamonixu spopadli z zahtevnimi razmerami, tekma je potekala v visokih temperaturah, kar se je hitro poznalo tudi na progi. Že v prvi vožnji je odstopilo kar 18 tekmovalcev, med drugim tudi vodilni v skupnem seštevku svetovnega in slalomskega seštevka Henrik Kristoffersen, kar pomeni, da ostaja pri izkupičku 552 točk. Današnji zmagovalec Noel ima v slalomskem seštevku že 550 točk in je za 55 točk prehitel Yula, za Kristoffersenom pa zaostaja zgolj dve točki.

Po prvi vožnji je bil vodstvu Švicar Daniel Yule, ki je imel 23 stotink sekunde prednosti pred Noelom, a je v finalu hitro odstopil. Enak scenarij sta doživela tudi tretji po prvi vožnji Stefano Gross in Francoz Alexis Pinturault.

Štefan Hadalin je osvojil 18. mesto. | Foto: Sportida Štefan Hadalin je osvojil 18. mesto. Foto: Sportida

Na štartu slaloma sta bila tudi dva Slovenca. Štefan Hadalin je po prvi vožnji zasedal 15. mesto, v finalu pa je po slabši predstavi zdrsnil na 18. V finalu je do cilja prišlo le 21 smučarjev. Žan Kranjec je bil v prvi vožnji prepočasen za uvrstitev v finale (39.; +2,74).

Noel je tako zmagama iz Wengna in Zagreba dodal še najvišjo stopničko v Chamonixu. Tri zmage ima v tej sezoni tudi Yule, ki je v januarju nanizal niz izjemnih rezultatov, zmagal je v Madonni di Campiglio, doma v Adelbodnu in v Kitzbühelu. Kristoffersen je letos dobil dva slaloma. Uvodnega v Leviju in januarski spektakel pod žarometi v Schladmingu. Pinturault pa je dobil domači Val d'Isere.

V Chamonixu bo v nedeljo na sporedu še paralelni veleslalom.