Sobota, 3. 3. 2018, 16.45

Celinski pokal, Rena

Tepeš najboljši med Slovenci, ki na norveško turnejo odhajajo s sedmimi igralci

Jurij Tepeš | Foto Grega Valančič/Sportida

Na 24. tekmi celinskega pokala v smučarskih skokih v norveški Reni je bil najboljši od sedmerice Slovencev Jurij Tepeš, ki je osvojil 11. mesto. Zdaj je tudi jasno, da bo imela Slovenija na norveški RAW AIR pravico nastopiti s sedmimi skakalci, saj je dodatno kvoto potrdil Anže Lanišek, ki skače na svetovnem pokalu v Lahtiju.

Celinski pokal v smučarskih skokih se nadaljuje na Norveškem, kjer se bo tudi zaključila predzadnja perioda te sezone. Na prvi tekmi v Reni je bil najboljši Slovenec Jurij Tepeš, ki je s 128 in 128.5 metri ter 238,5 točkami osvojil 11. mesto. Točke so osvojili tudi Bor Pavlovčič na 16. mestu, Tomaž Naglič na 19. mestu, Andraž Pograjc na 23., Robert Kranjec na 26. in Miran Zupančič na 28. mestu. Izven finala je na 32. mestu ostal le povratnik na tekme celinskega pokala, Rok Justin.

Nemška zmaga

Zmagal je Nemec Andreas Wank s 131 in 137 metri ter 266,3 točkami pred Norvežanom Sodnrejem Ringenom ter rojakom Davidom Sieglom.

Sedmerica na Raw Air turnejo

Eno tekmo pred koncem periode je že jasno, da bo Slovenija na norveški RAW AIR turneji imela pravico nastopa s sedmimi skakalci, saj je kvoto tudi teoretično osvojil Anže Lanišek, ki sicer že ta konec tedna nastopa na tekmah svetovnega pokala v Lahtiju.