Polona Hercog teniški globus

Nedelja, 30. 9. 2018, 19.28

Teniški globus, 30. september

Bedene dobil turnir v Franciji, Hercogova ekspresno napredovala

Aljaž Bedene | Aljaž Bedene je v svoj žep pospravil nov turnir. | Foto Guliver/Getty Images

Aljaž Bedene je v svoj žep pospravil nov turnir.

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je zmagovalec turnirja serije challenger v Orleansu v Franciji z nagradnim skladom 127.000 evrov. V finalu je po dveh urah in 34 minutah premagal domačina Antoina Hoanga s 4:6, 6:1 in 7:6.

Bedene, sicer najvišje rangirani igralec na turnirju po odpovedi Francoza Joa Wilfrieda Tsongaja, je osvojil petnajsti turnir challenger v karieri, s 125 osvojenimi točkami in dobrimi 18.000 evri pa se bo na novi lestvici ATP povzpel do okoli 62. mesta.

Bedene, pred turnirjem 78. igralec sveta, se je moral za zmago krepko potruditi. Francoz, ki na lestvici ATP zaseda 193. mesto in ki je na turnirju sodeloval kot povabljenec, je dobil prvi niz, v tretjem pa je nadoknadil zaostanek 1:4 ter imel v podaljšani igri celo žogo za zmago.

Polona Hercog je brez težav napredovala v drugi krog turnirja v Pekingu. | Foto: Guliverimage/Getty Images Polona Hercog je brez težav napredovala v drugi krog turnirja v Pekingu. Foto: Guliverimage/Getty Images

Polona oddala le tri nize

Slovenska teniška igralka Polona Hercog odlično nastopa v Pekingu na turnirju WTA z nagradnim skladom 8,285 milijona dolarjev. Sedemindvajsetletna Slovenka, ki se prek kvalifikacij uspešno prebila na glavni del turnirja, je v prvem krogu gladko, po dobri uri igre s 6:2, 6:1 premagala 50. igralko z lestvice WTA, Američanko Coco Vandeweghe. Uspešna je bila tudi Andreja Klepač v dvojicah.

Hercogovo v drugem krogu odprtega prvenstva Kitajske čaka dvoboj s četrto igralko sveta, Francozinjo Caroline Garcia, ki je za preboj v drugi krog proti domačinki Yafan Wang potrebovala več kot tri ure.

Halepova poškodovana

Številka 1 ženskega tenisa Romunka Simona Halep je na odprtem prvenstvu Kitajske nastope končala na prvi oviri. Potem ko je prvi niz proti tunizijski igralki Ons Jabeur izgubila z 1:6, je v nadaljevanju dvoboj zaradi težav s hrbtom predala. Sedemindvajsetletna Halepova, ki je tako odigrala le 31 minut v Pekingu, si je hrbet poškodovala že minuli teden v Wuhanu.

Poškodovana Simona Halep je hitro končala tekmovanje v Pekingu. | Foto: Reuters Poškodovana Simona Halep je hitro končala tekmovanje v Pekingu. Foto: Reuters

Klepačeva uspešna v dvojicah

Tudi Andreja Klepač je v Pekingu uspešno začela nastope na turnirju dvojic. V paru s Španko Mario Jose Martinez Sanchez, s katero sta šesti nosilki odprtega prvenstva Kitajske, je v prvem krogu dvakrat s 6:3 premagala švicarsko-avstralsko navezo, Timea Bacsinszky - Ajla Tomljanović.

V drugem krogu 8,285 milijona dolarjev vrednega turnirja WTA se bosta Klepačeva in Martinez Sanchezeva pomerili z boljšim parom iz obračuna Shuko Aoyama/Lidziya Marozava (Jap/Blr) - Raquel Atawo/Anna-Lena Grönefeld (ZDA/Nem).

Tomić osvojil turnir v Chengduju

Avstralec Bernard Tomić je v finalu teniškega turnirja ATP v kitajskem Chengduju z nagradnim skladom 1,18 milijona dolarjev po treh nizih premagal prvega nosilca turnirja, Italijana Fabia Fogninija.

Izid v finalu je bil 6:1, 3:6 in 7:6 (7) za nepostavljenega Avstralca, ki je v zadnjem nizu ubranil štiri zaključne žogice Italijana.

Tomić je osvojil svoj prvi turnir ATP po juliju 2015, ko je slavil v Bogoti, skupno pa še četrtega v karieri.

Kvalifikant Nishioka osvojil turnir v Shenzhenu

Japonec Yoshihito Nishioka je v kitajskem Shenzhenu v svojem prvem finalu turnirja ATP slavil zmago. Po treh nizih je bil v finalu turnirja z denarnim skladom 800.320 dolarjev boljši od Francoza Pierre-Huguesa Herberta.

Izid v finalu je bil 7:5, 2:6 in 6:4 za 23-letnega Japonca, ki na lestvici ATP zaseda 171. mesto, na turnir pa se je uvrstil preko kvalifikacij.

Sedemindvajsetletni Francoz je po letu 2015 in Winston Salemu igral v drugem finalu in še drugič izgubil.