Sobota, 29. 9. 2018, 17.00

Teniški globus, 29. september

Tamara Zidanšek osvojila prvi turnir WTA, Aljaž Bedene v finalu

Tamara Zidanšek | Foto Vid Ponikvar

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je skupaj s Srbkinjo Olga Danilović zmagala v dvojicah turnirja WTA v uzbekistanskem Taškentu. V finalu sta bili Slovenka in Srbkinja po dveh nizih boljši od prvih nosilk Romunk Irine-Camelie Begu in Raluce Olaru. Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene pa se je prebil v veliki finale turnirja ATP challenger v Orleansu. V polfinalu je v dveh nizih s 6:1 in 7:6 (6) premagal Francoza Kennyja De Schepperja.

Slovensko-srbska naveza, ki je prvi niz v finalu dobila s 7:5, drugega pa s 6:3, je na poti do finala v četrtfinalu izločila tudi slovensko-belorusko navezo Dalila Jakupović-Vera Lapko.

Po uri in 26 minutah igrah se je Zidanškova, najvišje uvrščena Slovenka na lestvici WTA, razveselila svojega prvega turnirja WTA v karieri. Za dvajsetletnico je to največji uspeh v karieri. Med posameznicami je julija letos osvojila manjši WTA turnir v Hrvaškem Bolu.

Sedemnajstletna Danilovićeva, hči nekdanjega sijajnega košarkarja srbskega Partizana, italijanskega Virtusa iz Bologne ter Miamija in Dallasa v ligi NBA Predraga Danilovića, pa se, potem ko je julija osvojila prvi turnir WTA med posameznicami, zdaj veseli še prvega osvojenega turnirja med dvojicami.

Zidanškova in Danilovićeva si bosta za zmago v finalu razdelili 12.300 ameriških dolarjev.

Tamara Zidanšek
Sportal Tamara Zidanšek finalistka turnirja v Taškentu

Bedene v finalu turnirja ATP challenger v Franciji

Bedene, prvi nosilec turnirja po odpovedi Francoza Joa Wilfrieda Tsongaja, je za uvrstitev v finale potreboval uro in 25 minut. Po gladki zmagi v prvem nizu, je 78. igralec sveta v drugem po natanko uri igre strl odpor domačina, ki je na lestvici ATP uvrščen na 217. mestu.

V nedeljskem finalu bo 29-letni Ljubljančan prekrižal lopar s še enim domačinom, Antoinom Hoangom, sicer 193. igralcem sveta. Ta je v današnjem drugem finalu s 6:2 in 7:6 (5) premagal Italijana Lucasa Vannija. Zmagovalec turnirja bo osvojil 18.290 evrov nagrade in 125 točk ATP, finalist pa 10.770 in 75 točk.

Srebotnikova zmagala v prvem krogu dvojic v Pekingu

Katarina Srebotnik | Foto: Getty Images Foto: Getty Images Slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik je v 1. krogu turnirja WTA v Pekingu z nagradnim skladom 8,285 milijona dolarjev zmagala v konkurenci dvojic. Skupaj z Ukrajinko Ljudmilo Kičenok sta z 2:0 v nizih premagali japonsko navezo Miyu Kato/Makoto Ninomiya. Prvi niz sta Slovenka in Ukrajinka dobili po podaljšani igri na štiri, drugega pa s 6:4.

V drugem krogu bosta Srebotnikova in Kičenokova igrali ali proti belgijsko-romunski navezi Kirsten Flipkens/Raluca-Ioana Olaru ali proti češko-ruski navezi Lucie Hradecka/Jekaterina Makarova, sedmi nosilki turnirja.

Gasparjanova boljša od najstnice Potapove

V finalu posameznic sta v Taškentu obračunali Rusinji Margarita Gasparjan in Anastazija Potapova. Gasparjanova je v dveh nizih oddala zgolj tri igre in s 6:2 ter 6:1 osvojila svoj drugi naslov na turnirjih WTA v posamični konkurenci.

Štiriindvajsetletna Moskovčanka je svoj prvi naslov WTA osvojila pred tremi leti na turnirju WTA v Bakuju. Gre za nekdanjo 41. igralko sveta, ki pa je pred dvema letoma prestala operacijo kolena.

Med posameznicami se je do četrtfinala prebila slovenska teniška igralka Dalila Jakupović, ki je premoč morala priznati današnji finalistki, 17-letni Potapovi, ki si je nastop na glavnem turnirju priborila skozi kvalifikacije.

Potapova je v Taškentu zaigrala v svojem drugem finalu na turnirjih WTA, julija, v finalu turnirja WTA v Moskvi, je bila od ruske najstnice boljša Srbkinja Olga Danilović.