Naomi Osaka teniški globus

Sreda, 25. 9. 2024, 15.40

Teniški globus, 25. september

Osaka z novim trenerjem in prvo zmago v Pekingu po petih letih

Naomi Osaka | Naomi Osaka, ki je uspešno začela turnir v Pekingu, ima novega trenerja. | Foto Reuters

Naomi Osaka, ki je uspešno začela turnir v Pekingu, ima novega trenerja.

Nadaljujejo se teniški turnirji v Aziji. Nekdanja številka ena ženskega tenisa Naomi Osaka je po petih letih vknjižila zmago v Pekingu. V prvem krogu turnirja je s 6:3, 6:2 izločila Italijanko Lucio Bronzetti. "Res je dober občutek. Vesela sem, da lahko spet igram na tem igrišču. Upam, da bom kmalu spet lahko dvignila pokal," je po dvoboju dejala Japonka in razkrila, da ima novega trenerja Patricka Mouratoglouja.

Japonska teniška zvezdnica Naomi Osaka, ki se je v začetku meseca razšla z belgijskim trenerjem Wimom Fissettejem, je danes potrdila, da je našla novega. Na turnirju WTA 1000 v Pekingu jo je s tribun spodbujal nekdanji trener slovite Američanke Serene Williams Patrick Mouratoglou. Nekdanja številka ena svetovnega tenisa in zmagovalka štirih turnirjev za veliki slam je danes v Pekingu dejala, da "noče ničesar obžalovati v karieri", potem ko je potrdila, da se je povezala z Mouratogloujem.

"Mislim, da sem v fazi svojega življenja, ko ne želim ničesar obžalovati"

Osaka, ki je zdaj na 73. mestu svetovne lestvice, je v prvem krogu odprtega prvenstva Kitajske premagala Italijanko Lucio Bronzetti s 6:3 in 6:2 z Mouratogloujem v igralski loži. Japonka se pri 26 letih poskuša vrniti v formo, ki jo je pognala na vrh ženske teniške igre. Kot je dejala, se "počuti, da potrebuje spremembo", Mouratoglouja, ki je najbolj znan kot dolgoletni nekdanji trener prve dame svetovnega tenisa Serene Williams, pa je opisala kot "veliko osebo".

"Všeč mi je, kako trenira. Mislim, da bo res zanimivo," je dejala v Pekingu, potem ko se je uvrstila v drugi krog, v katerem jo čaka dvoboj z 21. nosilko, Julijo Putincevo iz Kazahstana. "Mislim, da sem v fazi svojega življenja, ko ne želim ničesar obžalovati. Patrick je bil videti kot 'tip' z informacijami, iz katerih se želim učiti," njene izjave na turnirju povzema francoska tiskovna agencija AFP.

Fissette je bil dvakrat trener Osake, od leta 2019 do poletja 2022 in ponovno, ko sta se lani znova združila, ko se je Osaka vrnila v tenis po rojstvu hčerke Shai julija 2023.

Vendar ji vse od vrnitve na turnejo WTA januarja ne gre vse po načrtih. Nazadnje je izpadla v drugem krogu odprtega prvenstva ZDA, njen najboljši rezultat, odkar se je vrnila v akcijo, pa sta dva nastopa v četrtfinalu.

Rebecca Sramkova (Slk) – Anhelina Kalinina (Ukr) 6:4; 6:0;
Diane Parry (Fra) – Liang En-Shuo (Taj) 4:6, 6:0, 6:0.

Tokio, ATP 500, (1,625 milijona evrov):

1. krog:
Mariano Navone (Arg) – Luciano Darderi (Ita) 6:4, 6:4;
Matteo Berrettini (Ita) – Botic Van De Zandschulp (Niz) 6:3, 6:4;
Ugo Humbert (Fra) – Shintaro Mochizuki (Jap) 6:1, 6:2;
Hubert Hurkacz (Pol/2) – Marcos Giron (ZDA) 6:4, 6:7 (5), 6:4.

Marin Čilić
Sportal Hrvaški teniški veteran piše zgodovino na Kitajskem
Rebecca Šramkova
Sportal Krvnica Tamare Zidanšek slavila na Tajskem, Brazilka do zmage v Južni Koreji