Teniški globus, 22. april

Đokovića ne bo v Madridu. Kaj se dogaja v Barceloni, Banjaluki, Münchnu in Stuttgartu?

Novak Đoković | Novak Đoković ne bo nastopil na teniškem spektaklu v Madridu. | Foto Guliverimage

Novak Đoković ne bo nastopil na teniškem spektaklu v Madridu.

Prvi teniški igralec na svetu Srb Novak Đoković je zaradi bolečin v desnem komolcu odpovedal udeležbo na turnirju serije masters 1000 v Madridu, ki je na sporedu od 26. aprila do 7. maja. V finalu turnirja WTA 500 v Stuttgartu se bosta pomerili prvi igralki sveta, Poljakinja Iga Swiatek in Belorusinja Arina Sabalenka, v Münchnu pa bo finale ATP turnirja dansko-nizozemski. Za naslov v Barceloni se bosta udarila prvi in drugi nosilec, Španec Carlos Alcaraz in Grk Stefanos Cicipas, v Banjaluki pa Rus Andrej Rubljov in Srb Dušan Lajović.

Novak Đoković
Sportal Rojak v Banjaluki šokiral Đokovića

Srbski as Novak Đoković v Madridu ne bo branil 360 točk za lanski polfinale, na teniška igrišča pa naj bi se vrnil na turnirju 1000 v Rimu, kjer brani zmago. Takoj nato sledi Roland Garros, kjer se bo Srb potegoval za 23. naslov na grand slamih.

Do Pariza naj bi se po poročanju španske Marce vrnil tudi Rafael Nadal, 14-kratni zmagovalec največjega peščenega turnirja na svetu, ki pred dnevi priznal, da še ni dovolj dobro pripravljen za vrnitev že naslednji teden v španski prestolnici.

Đoković se na zadnjih dveh turnirjih na pesku ni najbolje znašel. V Monte Carlu je izpadel v tretjem krogu proti Lorenzu Musettiju, ta teden pa ga je v četrtfinalu Banjaluke premagal rojak Dušan Lajović.

Ob izostanku Đokovića bo prvi nosilec turnirja v Madridu domačin Carlos Alcaraz, ki ima tako lepo priložnost, da nadoknadi nekaj zaostanka za Srbom na lestvici ATP.

Carlos Alcaraz bo po odpovedi Novaka Đokovića prvi nosilec Madrida, še prej pa lahko osvoji turnir v Barceloni, kjer se bo v finalu pomeril z Grkom Stefanosom Cicipasom. | Foto: Reuters Carlos Alcaraz bo po odpovedi Novaka Đokovića prvi nosilec Madrida, še prej pa lahko osvoji turnir v Barceloni, kjer se bo v finalu pomeril z Grkom Stefanosom Cicipasom. Foto: Reuters

Prvi in drugi nosilec v finalu Barcelone

Španec Carlos Alcaraz in Grk Stefanos Cicipas se bosta srečala v finalu turnirja ATP 500 v Barceloni. Alcaraz je v polfinalu premagal Britanca Daniela Evansa s 6:2, 6:2, Cicipas pa je ugnal Italijana Lorenza Musettija s 6:4, 5:7 in 6:3.

V nedeljo ob 16. uri se bo 19-letni Španec potegoval za tretji naslov letos po Indian Wellsu in Buenos Airesu ter devetega v karieri. Hkrati ima priložnost za drugo zaporedno slavje v Barceloni.

Pet let starejši Grk, ki letos še ni dvignil pokala, lahko osvoji jubilejni deseti naslov.

V Banjaluki za naslov Rubljov in Lajović

Dušana Lajovića v finalu Banjaluke čaka spopad z Rusom Andrejem Robljovom. | Foto: Reuters Dušana Lajovića v finalu Banjaluke čaka spopad z Rusom Andrejem Robljovom. Foto: Reuters Rus Andrej Rubljov in Srb Dušan Lajović se bosta pomerila za glavno nagrado - 85.605 evrov - na teniškem turnirju ATP 250 v Banjaluki.

Rubljov (25 let, 6. na lestvici ATP) je bil v polfinalu boljši od Slovaka Alexa Molčana (6:2, 6:4), Lajović (32, 70.), ki je v četrtfinalu izločil prvega igralca sveta Novaka Đokovića, pa je danes premagal še enega rojaka, Miomirja Kecmanovića s 4:6, 7:6 in 6:4.

Kecmanović je v drugem nizu serviral za zmago oziroma bil dve točki oddaljen od uvrstitve v finale.

Za Rubljova bo to tretji finale letos, zmagal je v Monte Carlu in izgubil v Dubaju, ter priložnost za 14. naslov v karieri. Lajović bo tretjič igral finale turnirja ATP, edini naslov pa je osvojil 2019 v Umagu.

Dansko-nizozemski finale v Münchnu

Holger Rune je v polfinalu Avstralcu prepustil le pet iger. | Foto: Reuters Holger Rune je v polfinalu Avstralcu prepustil le pet iger. Foto: Reuters Danec Holger Rune in Nizozemec Botic van de Zandschulp sta finalista teniškega turnirja ATP 250 v Münchnu z nagradnim skladom 630.705 evrov.

Rune, ki je prvi nosilec turnirja, je bil v polfinalu boljši od Avstralca Christophera O'Connella (6:3, 6:2), van de Zandschulp pa je premagal drugorangiranega Američana Taylorja Fritza (6:4, 7:6).

Devetnajstletni Danec, sedmi igralec na lestvici ATP, se bo v nedeljo ob 13.30 potegoval za četrti naslov v karieri (vse je osvojil lani), osem let starejši Nizozemec (29.) pa bo v drugem finalnem poskusu skušal priti do premiernega naslova.

Poljsko-beloruski finale v Stuttgartu

Iga Swiatek bo v nedeljo lovila pot do 13. lovorike v karieri. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Iga Swiatek bo v nedeljo lovila pot do 13. lovorike v karieri. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Za vodilno Poljakinjo Igo Swiatek bo to šestnajsti finale v karieri in priložnost za trinajsti naslov oziroma ubranitev lanske lovorike v Stuttgartu. Štiriindvajsetletna Arina Sabalenka bo tretjič v zadnjih treh letih igrala v finalu Stuttgarta, skupno pa bo to njen 22. finale na turnirjih WTA. Tako kot tri leta mlajša Poljakinja ima tudi Belorusinja 12 naslovov. Finale bo v nedeljo ob 13. uri.

V polfinalu je Arina Sabalenka v uri igre odpihnila Rusinjo Anastasijo Potapovo s 6:1, 6:2, Iga Swiatek pa je odigrala le tri igre, saj si je njena tekmica, Ons Jabbeur iz Tunizije, že v prvi igri poškodovala mišico na nogi.