Teniški globus, 17. avgust

Sinner za razliko od Montreala tokrat boljši od Rusa

Jannik Sinner | Jannik Sinner se je uvrstil med štiri najboljše. | Foto Reuters

Jannik Sinner se je uvrstil med štiri najboljše.

Italijanski teniški zvezdnik Jannik Sinner je še drugi teden zapovrstjo v četrtfinalu turnirja serije masters igral proti Rusu Andreju Rubljovu, a ga tokrat v Cincinnatiju za razliko od turnirja v Montrealu prejšnji teden premagal. Pri ženskah se bosta za finalno vstopnico merili Poljakinja Iga Swiatek in Belorusinja Arina Sabalenka.

Jack Draper
Sportal Odločitev, ki dviguje veliko prahu #video

Italijan Jannik Sinner, ki je v petek praznoval 23. rojstni dan, se je tokrat Andreju Rubljovu oddolžil za poraz v četrtfinalu mastersa v Montrealu pretekli teden in ga po dveh urah in 27 minutah ugnal s 4:6, 7:5, 6:4.

Tudi tokrat je bil sicer prvi igralec lestvice ATP v izgubljenem položaju. Potem ko je izgubil prvi niz, je imel v drugem v osmi igri Rus dve priložnosti za vodstvo s 5:3, a se je Sinner rešil in v nadaljevanju dobil drugi niz. V tretjem je hitro povedel s 3:0 ter nato še s 5:1 in kljub manjšim težavam ob koncu napredoval v polfinale.

V njem se bo pomeril bodisi z Nemcem Alexandrom Zverevom bodisi z Američanom Benom Sheltonom. V spodnji polovici žreba se bosta udarila Poljak Hubert Hurkacz in domačin Frances Tiafoe ter Danec Holger Rune in Britanec Jack Draper.

Ruska najstnica namučila prvo igralko sveta

Na ženskem teniškem turnirju v Cincinnatiju sta v polfinale napredovali prva in tretja nosilka, Poljakinja Iga Swiatek in Belorusinja Arina Sabalenka. Za mesto v finalu se bosta pomerili med seboj.

Poljakinja, sicer prva igralka lestvice WTA in zmagovalka grand slama za OP Francije, je imela ogromno težav proti 17-letni Rusinji Miri Andrejevi. Premagala jo je po dveh urah in 40 minutah s 4:6, 6:3, 7:5.

Iga Swiatek je za zmago nad 17-letno tekmico potrebovala kar 160 minut. | Foto: Reuters Iga Swiatek je za zmago nad 17-letno tekmico potrebovala kar 160 minut. Foto: Reuters

Manj dela je imela 26-letna Sabalenka, ki je proti Rusinji Ljudmili Samsonovi oddala pet iger ob zmagi s 6:3, 6:2 po vsega uri in 20 minutah.

Swiatek in Sabalenka se bosta pomerili še v 12. medsebojnem obračunu, uspešnejša pa je mlajša tekmica iz Varšave, ki je dobila osem dvobojev, med drugimi tudi oba letošnja na pesku v Madridu in Rimu.