TENIŠKI GLOBUS, 13. SEPTEMBER

Kaja Juvan na glavnem turnirju v Rimu, Bedene obstal v kvalifikacijah

Kaja Juvan | Kaja Juvan se je prebila na glavni turnir. | Foto Getty Images

Kaja Juvan se je prebila na glavni turnir.

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan se je prek kvalifikacij prebila na glavni turnir v Rimu. Za razliko od Juvanove pa je bil neuspešen Aljaž Bedene, ki je v drugem krogu izgubil in se poslavlja od Rima. V italijanski prestolnici je bil od 53. igralca sveta s 7:6 (5) in 6:3 boljši Slovak Jozef Kovalik, ki na lestvici ATP zaseda 123. mesto.

Devetnajstletna Ljubljančanka je v prvem krogu kvalifikacij najprej premagala Američanko Lauren Davis s 6:4 in 6:1, danes pa je na kolena položila še Italijanko Melanio Delai. Juvanova je slavila s 6:2 in 6:3. Na glavnem turnirju bo nastopila tudi Polona Hercog, njena tekmica v prvem krogu še ni znana.

Bedene je v prvem nizu bil hudo bitko s Kovalikom, a je po 70 minutah niz izgubil po podaljšani igri s 5:7. V drugem nizu je 27-letni Slovak dvakrat vzel servis 31-letnemu Ljubljančanu in po dveh urah in 10 minutah slavil lepo zmago ter se uvrstil v zadnji krog kvalifikacij.

Aljaž Bedene je izgubil v drugem krogu kvalifikacij za nastop na glavnem delu turnirja serije ATP v Rimu. | Foto: Gulliver/Getty Images Aljaž Bedene je izgubil v drugem krogu kvalifikacij za nastop na glavnem delu turnirja serije ATP v Rimu. Foto: Gulliver/Getty Images

Najboljši Slovenec na lestvici ATP je na OP ZDA izpadel v prvem krogu proti Fincu Emilu Ruusuvuoriju, prehod na peščeno podlago pa mu v zadnjih dneh ni najbolje uspel.

Kecmanović do turnirskega prvenca v Kitzbühlu

Srb Miomir Kecmanović je zmagovalec teniškega turnirja v Kitzbühlu z nagradnim skladom 400.335 evrov. Enaindvajsetletni Beograjčan je v današnjem velikem finalu premagal nemškega kvalifikanta Yannicka Hanfmanna s 6:4 in 6:4 ter osvojil svoj prvi turnir serije ATP.

Srb bo po zmagi na peščenem turnirju v slovitem avstrijskem smučarskem središču prvič v svoji karieri napredoval med "top 40" na lestvici ATP. Doslej je bil najvišje na 47. mestu.

Do prvenca tudi Romunka

Romunska teniška igralka Patricia Maria Tig je zmagovalka turnirja WTA v Istanbulu. Šestindvajsetletna Romunka, trenutno 88. igralka na lestvici WTA, je v današnjem finalu turnirja v največjem turškem mestu z nagradnim skladom 172.000 evrov po dveh urah in 29 minutah premagala Kanadčanko Eugenie Bouchard z 2:6, 6:1 in 7:6 (4). Romunka je dosegla prvo zmago na turnirjih serije WTA.