Thermometer Blue 0,34

Jelena Ribakina Blaž Rola OP Avstralije Emma Raducanu Adelaide WTA Tamara Zidanšek

Torek, 11. 1. 2022, 12.36

Teniški globus, 11. januar

Polom mlade britanske zvezdnice, Zidanškova po hudem boju v 2. krog. Konec za Rolo.

Tamara Zidanšek | Tamara Zidanšek je preskočila uvodno oviro na turnirju v mestu Adelaide. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Tamara Zidanšek je preskočila uvodno oviro na turnirju v mestu Adelaide.

Najboljša slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je napredovala v drugi krog turnirja serije WTA v avstralskem mestu Adelaide, potem ko je ugnala Britanko Heather Watson z 2:6, 6:2, 7:6 (4). Dvoboj je trajal dve uri in 26 minut. Slovenski teniški igralec Blaž Rola je izgubil v 1. krogu kvalifikacij za nastop na odprtem prvenstvu Avstralije. Zadnja zmagovalka US Opna Emma Raducanu je v prvem letošnjem nastopu proti Jeleni Ribakini osvojila le eno igro.

Novak Đoković
Sportal Je Novak Đoković res lagal? #video

Potem ko je na prvem turnirju v Adelaide pretekli teden izgubila v prvem krogu proti Grkinji Marii Sakari, je tokrat Tamara Zidanšek uspešno opravila prvo nalogo na turnirju z nagradnim skladom 239.477 ameriških dolarjev. Čeprav dvoboja 24-letna Konjičanka ni najbolje začela, je nato stopnjevala ritem in ekspresno izenačila na 1:1 v nizih, v tesnem tretjem pa slavila po podaljšani igri.

Pred tem je imela Heather Watson že prednost odvzema servisa, ko je povedla s 3:1, a je takoj v naslednji igri 31. igralka lestvice WTA izenačila, po brejku v deveti igri pa servirala za zmago. Takrat se je 74. igralka sveta še rešila, v podaljšani igri pa je bila ves čas korak pred tekmico slovenska predstavnica in tako slavila prvo zmago v sezoni 2022.

V drugem krogu lansko polfinalistko odprtega prvenstva Francije čaka obračun z domačinko Maddison Inglis, ki na turnirju igra s posebnim povabilom organizatorja. V prvem krogu je bila boljša od Črnogorke Danke Kovinić s 6:4, 1:6, 6:2.

Jelena Ribakina je nadigrala britansko najstnico, ki je lani navdušila na zadnjem grand slam turnirju v ZDA.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jelena Ribakina je nadigrala britansko najstnico, ki je lani navdušila na zadnjem grand slam turnirju v ZDA. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Polom zmagovalke OP ZDA

Britanska teniška igralka Emma Raducanu, ki je lani zaslovela v New Yorku in senzacionalno kot kvalifikantka osvojila OP ZDA, je v prvem letošnjem dvoboju doživela hud poraz. V prvem krog WTA turnirja v Sydneyju je proti 13. igralki sveta Jeleni Ribakini osvojila le eno samcato igro.  Kazahstanka je za zmago nad angleško najstnico potrebovala zgolj 55 minut.

Emma Raducanu je v prvem letošnjem nastopu v Avstraliji osvojila le eno igro. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Emma Raducanu je v prvem letošnjem nastopu v Avstraliji osvojila le eno igro. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Raducanujeva bi se morala prvotno v Sydneyju pomeriti z Igo Swiatek, ki je leta 2020 osvojila Roland Garros, a je Poljakinja zaradi poškodbe rebra odpovedala nastop. Namesto nje je v glavni del turnirja v Sydneyju vskočila v Moskvi rojena Ribakina in nato nadigrala 19-letno Britanko.

Rola izpadel v prvem krogu kvalifikacij

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je že v prvem krogu kvalifikacij ostal brez možnosti za nastop na odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu. Po ogorčenem boju ga je po dveh urah in 40 minutah s 3:6, 6:1, 7:6 (10:5) izločil Italijan Salvatore Caruso.

Blaž Rola je izpadel v prvem korgu kvalifikacij za OP Avstralije. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Blaž Rola je izpadel v prvem korgu kvalifikacij za OP Avstralije. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko